Середньорічна температура підвищиться на 5–8°С, а морозний і сніжний періоди скоротяться на 50 днів. Такий прогноз наслідків кліматичних змін в Україні до кінця століття підготувала Національна метеорологічна служба Великої Британії. У холодну пору року буде більше злив, а літо стане посушливе.
Експерти прогнозують, що через підняття температури побільшає захворювань серцево-судинної системи, дихальних шляхів, смертей від теплових ударів. Україні бракуватиме електроенергії влітку, коли різко зростуть витрати на охолоджування приміщень.
— Доповідь британців підтверджує прогнози Міжнародної групи експертів зі зміни клімату та українських науковців, — пояснює 28-річна Христина Рудницька, координатор програм зі зміни клімату Національного екологічного центру. — За останні 100 років середня літня температура в Україні зросла на 1,5 градуса, зимова — на 2,5.
Глобальне потепління спричинить збільшення кількості опадів у Західній Україні. Там почастішають повені. На півдні і сході України будуть посухи. Степи поступово стануть пустелями, а лісостепи — степами. Відбудеться перерозподіл сільськогосподарських угідь — вони змістяться на північ. Чорноморські курорти за температурним режимом складуть конкуренцію середземноморським.
Українцям варто скласти якомога точніші прогнози змін. Опираючись на них, сільське і комунальне господарство, енергетика, медицина мають реформуватися, щоб не допустити продовольчої кризи або техногенних катастроф.
Коментарі
2