пʼятниця, 03 серпня 2012 10:15

"Штабами керують люди, які не хочуть боротися"

Автор: фото: Андрій Шматов
  Олександр Данилюк: ”Можуть накинути дві тисячі голосів. За низької явки це може визначити результат виборів”
Олександр Данилюк: ”Можуть накинути дві тисячі голосів. За низької явки це може визначити результат виборів”

Основні фальсифікації на виборах можуть відбуватися під час організації процесу голосування, вважає координатор громадянського руху "Спільна справа" 30-річний Олександр Данилюк.

— Опозиція краще виглядає на телевізійних ток-шоу, але організаційна робота з низовими партійними ланками ними не ведеться. Особливо на Сході та Півдні. Значить, опозиція буде неспроможна проконтролювати виборчі комісії, — каже Олександр Данилюк.

Партія регіонів має великий досвід організації виборів та коригування їх результатів. Ще й опозиційні штабісти часто банально продаються "регіоналам". Влада отримає реальну більшість у комісіях. Це дозволяє робити все, що хочеться. Скажімо, "Регіони" ставлять у дільничу виборчу комісію директора школи, а опозиція — технічку. І "регіонали" вже домінують!

Чому опозиція слабка на Сході?

— Знаю кандидатів у Горлівці, які там набирали 35 відсотків у боротьбі з "регіоналами". Вони програли з невеликим розривом, а це означає одне — насправді вони виграли ті вибори. Але місцеві партійні штаби опозиції сформовані за принципом особистих зв'язків, а не реальної ваги в регіоні тієї чи іншої людини. Ними керують люди, які не хочуть боротися. Якість середньої ланки партії має вирішальне значення на виборах. Тому слабкість опозиції — середня ланка, а точніше, її відсутність.

Які можливості в політичної сили, що має більшість складу комісії?

— Всі. Можна спеціально прискорити процедури підрахунку голосів. Наприклад, поставити тільки одну людину рахувати відкріпні талони, яка нарахує все, що завгодно. Або видавати бюлетені стороннім людям, які не прописані на дільниці. Заздалегідь міліція, паспортний стіл та жек дають інформацію щодо осіб, які очевидно не голосуватимуть —  люди, які померли чи виїхали. Таких дуже багато. Цих людей виписують на окремий папірець, й за цих мертвих душ голосують спеціально відібрані, скажімо, сто чоловік. Оця сотня їздить від дільниці до дільниці. Так можуть накинути дві тисячі голосів. За низької явки це може визначити результат виборів.

Зараз ви читаєте новину «"Штабами керують люди, які не хочуть боротися"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути