—?Зближення України з Євросоюзом сприятиме розвитку демократії
в Росії. Вибір України приєднатися до Європи прискорить кінець ідеології російського імперіалізму, яку представляє Путін, — заявив 70-річний Карл Гершман, президент неурядової американської організації "Національний фонд підтримки демократії".
Українському президенту Вікторові Януковичу вдалося переграти досвідченого російського колегу Володимира Путіна, стверджують політичні експерти й аналітики. Сьогодні наша держава отримала вагому підтримку європейської та міжнародної спільноти. Підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом відкриває перед нами нові можливості. Насамперед це стосується модернізації всіх сфер, зростання якості життя людей та виходу на нові ринки.
Угода сприятиме ще рішучішим крокам України в напрямку енергетичної незалежності. Вже сьогодні в газовій сфері з нами працюють Німеччина, Словаччина, Польща та Угорщина. Знаковою подією є й те, що у присутності Віктора Януковича в Нью-Йорку підписали договір про укладення угоди з розподілу вуглеводнів, що видобуватимуть у межах ділянки "Скіфська". Документ завізували український міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький і представники компаній "Ексон Мобіл" та "Шелл".
Робота може розпочатися на ділянці "Скіфська" в Чорному морі вже цього року, вважають спеціалісти. Ставицький повідомив, що спочатку проведуть геосейсмічні дослідження для визначення зон буріння свердловин. За підрахунками "Ексон Мобіл", при промисловій розробці можна видобувати від 8 до 10 млрд кубометрів газу щороку. Такі обcяги власного газу автоматично відкидають потребу в закупівлі російського блакитного палива.
Коли говорити про створення Зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом, варто зазначити про взаємовигідну співпрацю в сільськогосподарській сфері. Від початку поточного року Україна експортувала сільськогосподарської продукції до ЄС на $2,6 млрд. Це на 16,3% більше, порівняно з попереднім роком. Європа є одним із наймасштабніших та найплатоспроможніших ринків, заповнити й освоїти який намагаються чи не всі розвинені країни світу, зокрема США, Японія, Китай, Індія, Бразилія, Росія. Інноваційність виробництва в ЄС перевищує 75%. Якщо враховувати факт, що цього року Україна зібрала найбільший урожай зерна за всі роки незалежності — 58 млн т, то вже у найближчому майбутньому наша держава має всі шанси стати житницею Європи.
Підписання Угоди про асоціацію завершує один етап нашого розвитку і розпочинає якісно інший. І він буде вдалий для України. Адже в Європі, на відміну від Росії, звикли дотримуватися слова. Тому рух президента в Європу залишить свій слід в історії й відкриває нові орієнтири, якими й надалі керуватимуться українці.
Коментарі
1