Росія стрімко стає сировинною провінцією Китаю. Ось голі факти:
По-перше. Без домовленості про ціну на газ будується газопровід "Сила Сибіру". Проект вартістю понад $55 млрд свідомо збитковий. Росія буде субсидувати експорт газу в Китай.
По-друге. Роснефть взяла в китайців $70 млрд кредиту в рахунок майбутнього постачання. По суті, продала невидобуту нафту на довгі роки вперед.
По-третє. Китайці отримали частку у Ванкорському родовищі нафти — одному з найбільших у Сибіру.
По-четверте. Китайці стали співвласниками арктичних родовищ, що належали "Новатеку" олігарха Тимченка.
По-п'яте. Китайці стали акціонерами найбільшої в світі компанії з виробництва калійних добрив — Уралкалію.
По-шосте. Китайці дають кредити ВЕБу і ВТБ (російським банкам. — "ГПУ") винятково для купівлі китайських товарів. Так звані зв'язані кредити — відлуння совкового минулого — розвивають китайську економіку, а не російську.
По-сьоме. Путін продає Китаю найсучаснішу зброю — літаки Су-35 і комплекси ППО С-400. На черзі постачання підводних човнів останніх моделей. Враховуючи, що на одного росіянина припадають 10 китайців і що ВВП Китаю в п'ять разів перевищує російський, неважко здогадатися, як далі розвиватимуться події.
Пропагандисти кричать, що головна заслуга Путіна — захист суверенітету країни. Це — нахабна брехня. Росія втрачає суверенітет. Це і є головний сенс сучасної зовнішньої політики Кремля.
Коментарі