Президент Росії Володимир Путін 3 жовтня призупинив дію підписаної 2000 року угоди між РФ і Сполученими Штатами про взаємну утилізацію 34 т високозбагаченого плутонію. Його використовують для створення ядерної зброї.
"Підрозділи збройних сил Сполучених Штатів Америки перебувають на території держав Прибалтики. В Україні інструктори зі США навчають бойовиків забороненої в Росії організації "Правий сектор". США також вживають заходів для розхитування економіки РФ", — йдеться у зареєстрованому в Держдумі законопроекті Путіна.
Москва відновить дію угоди, якщо Вашингтон скасує всі запроваджені проти Росії санкції після анексії Криму та агресії проти України, а також компенсує збитки від них. Кремль також вимагає від США скоротити військову інфраструктуру та чисельність військ у країнах, що вступили в Північноатлантичний альянс після 2000 року.
— Плутонієвий демарш Кремля — винятково політичний жест, — каже дипломат Богдан Яременко, 45 років. — Складається враження, що росіяни вигадали це з однією метою — формалізувати у вигляді документа претензії до США. Указ Путіна — ніщо інше, як студентське конспектування претензій: ви запровадили проти нас санкції, ми втрачаємо через вас гроші, ви нас не любите, ми вас полюбимо, якщо ви любитимете нас.
У сухому залишку не змінюється нічого. У РФ було й залишається 34 тонни збройного плутонію, який вона сама визнала непотрібним. Ну, то нехай лежить на російських складах. А санкції тим часом діють.
Коментарі