"Чистий дохід Одеського припортового заводу 2014 року становив близько 5,4 млрд грн, а торік — понад 11 млрд. Виручка зросла на 206%. Але цього року до підприємства дісталися спекуляції", — пише у "Фейсбуку" перший заступник директора ОПЗ 45-річний Микола Щуріков 31 серпня.
Його та голову наглядової ради підприємства Сергія Перелому затримали співробітники Національного антикорупційного бюро 14 липня. Звинуватили в розтраті 205 млн грн. Перелому арештували до 9 вересня. Апеляційний суд 1 серпня перевів його під домашній арешт.
"Саакашвілі та екс-заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе робили гучні заяви. Згодом відкрили фіктивні кримінальні провадження. Завод знову почав зазнавати збитків. У першому півріччі 2016‑го вони становили 243,9 млн грн. Тоді як той самий період торік підприємство закінчило з 152 млн грн прибутку. Тепер Саакашвілі розповідає про збитковий завод, який треба терміново продати удвічі дешевше, щоб тільки позбутися", — продовжує.
— Саакашвілі вистачає цинізму та нахабства говорити про "доведення заводу до ручки". Сам же і довів. Тепер вдається до тактики "тримай злодія", — говорить нардеп від "Народного фронту" Олександр Дроздик, 33 роки.
— Генпрокуратура й Національне антикорупційне бюро мають розслідувати факт змови за участю одеського губернатора для навмисного заниження ціни підприємства. Тут є всі ознаки високопосадової корупції. Тривалий час Саакашвілі здійснював рейдерську атаку на ОПЗ. Її складові — кампанія "чорного піару" та фальсифікація кримінальних справ.
Урешті-решт відбувся зрив приватизації заводу. Як визнав Фонд держмайна, держава втратила половину стартової ціни — понад 250 мільйонів доларів. Серйозний західний інвестор відмовляється від придбання підприємства. А це — втрата тисяч робочих місць, сотень мільйонів гривень податків, сучасних технологій, потужний удар по міжнародному іміджу України. Хтось дуже хоче купити стратегічне підприємство за безцінь або ж встановити над ним контроль і викачувати звідти кошти в приватну кишеню. Нині завод фактично зупинився.
Коментарі