— За всіма кримінальними справами, в яких мене звинувачують, за півтора року нічого не знайшли. І не знайдуть. І я юридично доведу свою правоту, — говорить колишній народний депутат 56-річний Микола Мартиненко в інтерв'ю "Цензор.нет".
— Дожилися до презумпції винуватості. Хлопці-"єврооптимісти" — лещенки, шабуніни, заліщуки — хочуть запровадити диктатуру. Щоб усі були винуваті по першій же статті "Української правди". Щоб усіх одразу кидали до в'язниці. Я не злякався піти в опозицію при Кучмі, при Януковичі. І з першого до останнього дня два Майдани відстояв. Я буду цих Ситника з Углавою боятися (директор і перший заступник директора Національного антикорупційного бюро України. — ГПУ)? Національне антикорупційне бюро — політизована філія грузинської мафії. Працює за тими методами, за якими Гізо Углава свого часу в Грузії (був заступником головного прокурора за президента Міхеіла Саакашвілі. — ГПУ). Хто очолював усі ці тортури, кидання людей до в'язниць? Подивіться звіти ООН за період їхньої влади в Грузії — 99 відсотків людей ішли на угоду зі слідством, коли були тортури в тюрмах.
Углава командує всім. Може, Ситнику пообіцяли місце в партії Саакашвілі. Вони намагаються піднятися політично й розуміють, що часу немає, — каже колишній народний депутат.
НАБУ вимагало в суді заставу за Миколу Мартиненка в 300 млн грн.
— Головна причина — політична. Розраховували, що рознервуюся. Планували розбалансувати частину депутатів від "Народного фронту", які входять до більшості, внести хаос у коаліцію. Кінцева мета — дострокові вибори, — каже він.
У Швейцарії Мартиненко отримав доступ до документів, які свідчать: доноси зі звинуваченнями на нього підписали фейкові антикорупційні організації з російським слідом.
— У Кремля є всі підстави мене ненавидіти за послідовну боротьбу з монопольним впливом росіян на атомну енергетику України. За багато років удалося кваліфікувати паливо "Вестінгхауз" (американська компанія, яка постачає ядерне паливо для українських АЕС замість російського. — ГПУ). Отримали диверсифікацію поставок ядерного палива в Україну. Під час моєї роботи головою комітету паливно-енергетичного комплексу я займався й іншими неприємними для Росії темами з нашої енергонезалежності.
Сергій Лещенко прекрасно розуміє, що він фальсифікує. Бере в росіян гроші й кричить про якісь праведні речі. Я публічно говорив, що він отримує 67 тисяч доларів на місяць плюс бонуси за кампанію з дискредитації мене.
Під час обрання запобіжного заходу Миколі Мартиненку представники НАБУ стверджували, що частина отриманих нібито незаконним шляхом коштів використовувалася для оплати витрат його доньки в Лондоні.
— Давно працюю за кордоном, живу окремо від батьків і себе забезпечую. Платіж на моє ім'я, який згадувало НАБУ, стосувався оплати мого проживання в Лондоні. У той момент я переїжджала на іншу квартиру й у мене виникли фінансові труднощі з передоплатою оренди. Тому вона була проведена в кредит — за рахунок мого особистого боргу, який я вже погасила. Ця ситуація стосується тільки мене. Не треба прив'язувати сюди мого батька, — каже дочка екс-депутата Ганна Мартиненко.
До оточення президента претензій не було
— Більшість "жертв" НАБУ походять із "Народного фронту". До представників оточення президента жодних претензій не було. Крім справи Романа Насірова. Хоча там є багато політиків, яким варто поставити кілька питань, — каже журналіст Сергій Щербина. — Підозрюю, що Адміністрація президента й НАБУ між собою домовляються. А Микола Мартиненко лише отримав на горіхи — відповідає за негативні висловлювання на адресу президента. Петру Порошенку не сподобалося, що він коментував його відносини з Рінатом Ахметовим. Президент відчайдушно шукає важелі впливу на "Народний фронт". Це зрозуміло із політичної точки зору, бо останні є авторитетними у Верховній Раді. Проте партія дає йому зрозуміти, що так просто не підкориться.
Коментарі
1