четвер, 06 квітня 2006 20:10

Ми стали перевалочним пунктом

Велика кількість нелегальних іммігрантів, які перебувають сьогодні в Україні, не означає, що наша країна стала привабливою для іноземців і вони мріють тут жити. Україна просто стала перевалочним пунктом для громадян із азійських та близькосхідних країн, які намагаються виїхати до Західної Європи.

— У нас немає ефективної системи для того, щоб ловити мігрантів, ідентифікувати їх та відправляти за межі України, — каже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Наталя Шаповалова, 24 роки. — До того ж ми досить демократична країна і, згідно із законодавством, нелегали у нас не є кримінальними злочинцями. Тому Україна для них дуже зручна.

Український кордон на сході досить прозорий. Більшість нелегальних мігрантів потрапляють до нас з Росії. Водночас Білорусь менш приваблива для них.

В Україні має бути один орган, який координуватиме нелегальну міграцію, каже Наталя Шаповалова. Натомість зараз їх три: прикордонна служба, МВС і Державний комітет у справах національностей та міграції. Вони борються за сфери впливу, проте не мають навіть спільної бази даних щодо мігрантів.

— Найбільша проблема — у виселенні нелегальних мігрантів (складність встановлення особи та країни її походження). Найчастіше такі люди не мають документів. У нас обмежений доступ до міжнародних баз даних. Ще одна проблема — брак коштів для того, щоб відправляти іноземців додому літаком, — вважає експерт.

Зараз ви читаєте новину «Ми стали перевалочним пунктом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути