Радикальна партія, розуміючи хибність урядового економічного курсу, запропонувала альтернативний економічний план. Він дозволить якнайшвидше вивести країну із кризи і радикально покращити добробут громадян.
— Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що 2016 року українська економіка зросте не на 2 відсотки, як прогнозували раніше, а на 1. Каже, що її "не тішить стан справ в агросекторі й металургії". А що зробив уряд, аби поліпшити ситуацію і в металургії, і в агросекторі, і в інших галузях реального сектора економіки? — питає народний депутат Олег Ляшко. Урядові ініціативи, за словами Ляшка, якраз були спрямовані проти українських промисловців та аграріїв. Це і підвищення податкового навантаження та урізання спецрежиму для аграріїв. А спочатку намагалися взагалі ліквідувати спецрежим.
Це і затвердження квот на експорт металобрухту в обсязі 1,1 млн т на 2016 рік, що створює дефіцит сировини для вітчизняних металургів. Намагалися також підвищити тарифи на залізничні вантажоперевезення, внаслідок яких український гірничо-металургійний комплекс може "піти на дно" і потягти за собою всю економіку. Була спроба ліквідувати податкові пільги щодо промислової нерухомості, які, завдяки зусиллям Радикальної партії, все-таки відстояли в парламенті.
І цей перелік, за словами Олега Ляшка, на жаль, можна довго продовжувати. Радикальна партія запропонувала альтернативний економічний курс, надіславши відкрите звернення президенту, голові Верховної Ради та прем'єр-міністру України. Із текстом звернення можна ознайомитися за посиланням http://www.slideshare.net/galasyuk/ss-57665693 або на сторінці Олега Ляшка у Facebook. Комплексний антикризовий план розвитку економіки України, запропонований Радикальною партією, передбачає кардинальні інституційні реформи й подолання корупції, фінансову стабілізацію, здобуття енергетичної незалежності, цілеспрямований "розігрів" національної економіки через стимулювання інвестицій, експорту та споживчого попиту, зокрема, з використанням міжнародної фінансової допомоги, а також соціалізацію економіки. На виконання вищевказаного плану Радикальна партія внесла до парламенту низку законодавчих ініціатив:
– законопроект №3872 про тимчасове "замороження" розміру земельного податку для промисловості та аграріїв;
– законопроекти №№3868 та 3873, спрямовані на ліквідацію внутрішнього дефіциту сировини для металургійних підприємств;
– законопроекти №№2554а та 2555а, спрямовані на залучення інвестицій, зокрема іноземних, в реальний сектор економіки України через виробничі майданчики з готовою інфраструктурою та податковими стимулами (індустріальні парки);
– законопроект №2142а про створення експортно-кредитного агентства, що забезпечить зростання експорту продукції з високою додано вартістю, формування профіциту торговельного балансу та довгострокову стабілізацію курсу гривні.
— Радикальна партія закликає до негайної зміни державної економічної політики та невідкладної, скоординованої між усіма гілками влади, реалізації запропонованого антикризового плану розвитку економіки, — наголошує Олег Ляшко.
Коментарі