
— Володимира Путіна не можна назвати харизматичним лідером, — каже психолог і експерт з питань невербальної комунікації 42-річний Валентин Кім у інтерв'ю сайту "Апостроф".
— Президент Росії не підходить під формат як європейського, так і азійського лідера, — пояснює експерт. — Європейський — дуже розумна людина, яка довго вибудовує кар'єру. Азійський — це завойовник. Президент Росії не проявляє харизми. Він невисокий на зріст, лисуватий і мимрить. У нього були захоплення дзюдо. Але проявилися на парочці фотографій і відео. Не більше. Його не можна назвати спортивним товаришем, хоча він регулярно демонструє непогану для свого віку форму. Тим не менш це не альфа-самець. У нього немає проявів, які показують, що він постійно завойовує перше місце. Його просто ставлять на постамент, і він там непогано стоїть.
Володимир Путін дуже чітко вписується в рядок таких політиків, як Ленін, Сталін, Хрущов. Перший — гаркавий, плюгавий і маленький чоловічок. Другий — косорукий, кривоногий, невисокого зросту. Хрущов — плюгавий, товстенький коротун. Ні харизми, ні впливу, нічого. Але в певний момент якась сила висуває цих людей на перші позиції. Вони влаштовуються там і починають керувати державою.
Путін дуже скритний. Це людина з другого ряду. Те, що він став лідером країни, — наслідок корпоративного управління. Патріархальна група захоплює владу й висуває на посаду лідера когось зі своїх лав. Це культурна традиція, яка змушує людей підкорятися будь-якому типажу носія влади. Схожий приклад — лідер Північної Кореї Кім Чен Ин.
— У Петра Порошенка є характерний жест. Коли він радий, то робить, як Гліб Жеглов. "Ми домоглися безвіза, — каже. — Захистили Україну". І робить ствердний рух рукою й верхньою половиною тіла. Якщо цього жесту немає — контролює себе. Якщо він проскакує — президент задоволений собою, — говорить Валентин Кім.
— Президент США Дональд Трамп сильно тисне руку. Коли впевнений у собі й хоче продемонструвати силу, змінює ритуал рукостискання. Перетягує руку опонента на свою сторону, ставить його в незручне становище.
Канцлер Німеччини АнҐела Меркель змикає пальці руки. Це жест концентрації, очікування, незгоди з чимось, готовності до силових методів протидії. Водночас це ознака очікування.
Коментарі