Уряд вніс до парламенту проект бюджету на наступний рік. Кабмін планує збільшення соціальних витрат, зростання економіки та низький рівень інфляції.
— Цей бюджет руйнує нашу економіку, — говорить колишній віце-прем'єр 61-річний Володимир Лановий. — Це продовжується протягом чотирьох років. Немає ресурсів для розвитку. Реальні показники значно гірші, ніж демонструє уряд у своїх проектах.
Планованих зростання ВВП і доходів до бюджету — не буде. Тому влада викручуватиме руки малому та середньому бізнесу, що вже сплатив частину податків 2014 року.
Бюджет — дефіцитний. Це неможлива розкіш для нашої країни. Такі бюджети є лише в економіках, що насичені кредитним капіталом.
Маємо нібито прогнозований рівень інфляції. Але ціни утримуються адміністративно. Недавно прем'єр Микола Азаров заборонив піднімати тарифи на енергію. Це, як у радянські часи: усе регулюється владою, а не ринковими процесами. Влада може підвищити ціни, може — знизити їх. Тому прогноз знецінення гривні може бути будь-який.
2014 року триватиме падіння економіки. Влада розказуватиме, що все добре, але приведе країну до прірви.
— Маємо класичний варіант держбюджету України, — каже економіст 50-річний Олександр Охріменко. — Зараз будь-який проект не виходить розрахувати так, щоб нічого не змінювати по ходу. Держбюджет — не виняток. Його приймуть, а через деякий час традиційно вноситимуть корективи.
2014 року більше витрачатимуть на соціальну сферу — зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні допомоги. Більше коштів виділять регіонам. Бо починається передвиборний рік. А так — бюджет стандартний: не гірший і не кращий за попередні.
2014-го буде менше навантаження на бюджет через знижку в ціні на газ. Бо саме з бюджету покриваються збитки "Нафтогазу". Курс долара змінюватиметься в межах 30 копійок за рік. Великої інфляції не буде. Ціни суттєво не зростуть.
В усіх економіках витрати перевищують доходи. Всі країни живуть у борг. Бо це дозволяє витрачати сьогодні, а розраховуватися завтра і дешевше. Погано коли дефіцит занадто великий. Помірні дефіцити не впливають на буденне життя.
Прогноз зростання ВВП на 3 відсотки може бути реальністю. Кажуть, уряд будує оптимістичні плани. Не думаю. Оптимістичні плани — це 5–7 відсотків зростання.
Коментарі