пʼятниця, 17 березня 2006 14:59

Колись фракція СДПУ(о) голосувала за НАТО

Колись фракція СДПУ(о) голосувала за НАТО

Під час конференції "Майбутня парламентська коаліція - 2006 та зовнішньополітичний курс України" провідні українські дипломати й експерти гадали, куди рухатиметься держава після парламентських виборів. Переважно зійшлися на висновку, для якого експертом бути не обов"язково: все залежатиме від складу майбутньої коаліції.

Міністр закордонних справ Борис Тарасюк, 57 років, упевнений, що парламентська більшість буде тільки проєвропейською. Він нагадав, що на початку 90-х років зовнішньополітична згода всіх політичних сил – правих і лівих – існувала в країнах Центральної Європи. Це допомогло державам швидко вступити до ЄС та НАТО.

Колишній міністр Анатолій Зленко, 68 років, також оцінює зовнішньополітичне майбутнє досить оптимістично:

- Ким би не був лідер цієї коаліції, яку б політичну силу не представляв - він все одно вже не зможе відмовитися від основного курсу держави.

Водночас екс-міністр вважає, що питання про подальший європейський шлях України влада мусить винести на референдум. Сучасні ж відносини з Європейським Союзом Зленко оцінює так:

- Після революції можна було б домогтися значно більшого. Адже країна отримала величезний кредит довіри, який повністю не використала. Європейці – дуже прагматичні люди. Українська ж сторона усе робила на емоціях. То оголошувала про швидкий вступ до СОТ, то збиралася подати заявку на членство в Євросоюзі. Все це було зайвою поспішністю та непрофесійністю.

На дискусії вочевидь позначалися близькі вибори. Глава зовнішньополітичного відомства Борис Тарасюк сперечався зі своїм попередником Костянтином Грищенком, 53 роки.

- Зовнішня політика наразі перетворилася на об"єкт політиканства, - заявив Тарасюк. - Її все більше використовують у власних партійних інтересах.

За приклад він навів СДПУ(о). Міністр нагадав, що у 2002 році фракція цієї партії віддала 34 з 39 голосів за парламентську постанову "Про рекомендації парламентських слухань про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО". У ній, серед іншого, йшлося: "Верховній Раді підтримати курс України на євроатлантичну інтеграцію, кінцевою метою якого є набуття повноправного членства в НАТО". А тепер, мовляв, есдеки організовують референдум проти цього членства.

Грищенку це не сподобалося. Нині він  є кандидатом в народні депутати від блоку "Не Так!". Екс-міністр звинуватив Тарасюка в публічній передвиборній пропаганді. І закликав підтверджувати європейський вибір не тільки словами, але й справами.

- Розмови про європейський шлях та одночасне підвищення ціни на газ в два рази – речі несумісні, - сказав кандидат у нардепи від "Не Так!".

Відсутність омріяного Тарасюком єдиного бачення зовнішньої політики експерти пояснюють тим, що Україна знаходиться в так званій буферній зоні - між Заходом та Сходом. І європейські устремління української влади наштовхуються на сильний спротив з боку Росії.

- Російському та українському народам ніколи не було добре разом, - заявив Євген Камінський, 56 років, з Інституту світової економіки і міжнародних відносин. - Тепер же вони опинились у справжньому протистоянні.

На думку Євгена Камінського, російський напрям стає для України дедалі небезпечнішим.

- Представники російської влади тепер сміливо заявляють навіть про те, що Україну потрібно розчленовувати, - обурюється він. - Нам слід якомога швидше об"єднуватися з Європою. Заявка на вступ до ЄС стане реальністю, якщо вдасться створити нормальну коаліцію. А це буде можливим, якщо Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко нарешті відмовляться від власних "его" і помиряться.

Водночас перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко, 50 років, про українсько-російські відносини заявив категорично:

- Зустрічі без краваток закінчилися. Тепер на перший план мають вийти прозорість та рівноправність. Ми чітко заявили про свій курс щодо вступу до ЄС і відступати не збираємося.

Зараз ви читаєте новину «Колись фракція СДПУ(о) голосувала за НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути