— Закон про недопущення переслідування й покарання учасників Революції гідності треба скасувати, якщо хочемо справедливого й чесного розслідування. Вбито 78 мітингувальників і 13 правоохоронців, — каже виконувачка обов'язків директора Державного бюро розслідувань 41-річна Ірина Венедіктова в інтерв'ю виданню "Лівий берег". — Мусимо пам'ятати і про загиблих силовиків, які виконували накази. Якщо вони були злочинні, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав.
ДБР розробило законопроєкт про заочне засудження. Його направили всім головам фракцій та керівнику комітету Верховної Ради з правоохоронної діяльності Денису Монастирському.
— Держбюро придумує причини, щоб не займатися справами Майдану, — говорить колишній депутат і активіст Революції гідності 41-річний Ігор Луценко. — На практиці скасування закону про амністію (його ухвалили 21 лютого 2014 року. — ГПУ) нічого не означатиме. Крім політичних проблем для "Слуги народу". Люди не розбираються в тонкощах законодавства. Запам'ятають цю партію як ту, що скасувала амністію майданівців.
Кримінально-процесуальний кодекс має пріоритет над іншими законами щодо будь-яких розслідувань. Тому цей не перешкоджає слідчим, наприклад, збирати інформацію. Виглядає, що Андрій Портнов (спочатку про необхідність скасувати закон заявив колишній заступник адміністрації Януковича. — ГПУ) для Венедіктової — юридичне світило. Група колишніх "регіоналів" фінансує рух із розвалу слідства, корумпує слідчих. Їх активно підтримує Росія. Це ідеологія реваншу. Інтерес Москви — розхитати Україну.
Слідство потребує реальної процедури заочного засудження. При передачі матеріалів до суду виникають проблеми. Зокрема, з Інтерполом. Тому не було жодного заочного вироку, крім Януковича. У законодавстві треба подати чітке визначення щодо порядку заочного засудження. Змінити норму про міжнародний розшук.
— Революцію гідності намагаються переглянути, — каже волонтер Роман Сініцин, 34 роки.
— Іде спланована кампанія з її знеславнення. Агенти впливу Росії хочуть стерти пам'ять і переписати історію, як вигідно їй. Що був нібито якийсь заколот, "незаконно скинута влада". Збурюють суспільство, вбивають клин. Портнов частково зберіг вплив на суди й правоохоронні органи. Зокрема, на ДБР. Був архітектором переходу до тоталітаризму часів Януковича, зміцнення ним влади, переслідування преси, громадського сектора. Зараз розуміє, що за це йому нічого не буде. Певно, отримав гарантії на високому рівні.
— Останній пункт закону про недопущення переслідування учасників Революції гідності говорить, що кримінальні й адміністративні справи проти майданівців мають бути знищені протягом місяця. Тобто їх давно немає. Як Венедіктовій допоможе скасування амністії? — говорить політолог Віктор Таран, 42 роки. — Опозиція має піднімати питання. Чому заступником нинішньої очільниці ДБР призначили адвоката Януковича Олександра Бабікова? Чому всі справи Майдану Генпрокуратура досі не передала у бюро? Чому Венедіктова отримала посаду директора без дотримання законної процедури (Конституційний суд у грудні торік визнав частково неконституційним законопроєкт про розширення повноважень президента щодо призначення та звільнення керівників Національного антикорупційного бюро й Держбюро розслідувань. — ГПУ)? Все це дискредитує ДБР. Будь-яке рішення цієї установи можна оскаржити. Цей орган сам не дотримується законів.
Коментарі