вівторок, 11 червня 2013 00:15

"Щохвилини в Україні перебувають 45 тисяч ізраїльтян"

Автор: Малюнок: Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

Київ ініціював створення зони вільної торгівлі між Ізраїлем та Україною. Зараз переговори на стадії завершення. Документ імовірно буде підписано під час візиту прем'єр-міністра Ізраїлю до Києва цього року, вважає 57-річний ізраїльський посол Реувен Дін ЕЛЬ.

— Відносини між нашими країнами розвивалися як дружні й взаємовигідні, від проголошення незалежної держави Україна, — каже посол. — Відкрилися нові перспективи співпраці в галузі медицини, сільського господарства, науково-технічній сфері. Після того як набув чинності договір про двосторонній безвізовий режим, туристичний потік між нашими країнами практично подвоївся. Тепер щохвилини в Україні перебувають близько 45 тисяч ізраїльтян — це не тільки ті, хто приїхав відвідати родичів або як туристи, а й бізнесмени, що реалізують тут спільні проекти.

Чи зростає обсяг товарообігу?

— 2010 року товарообіг між Україною та Ізраїлем становив 651,7 мільйона доларів. Сьогодні він виріс до мільярда доларів. 30 відсотків цієї суми становить імпорт із Ізраїлю в Україну і 70 відсотків — імпорт з України в Ізраїль.

Яке місце займає Україна в ізраїльських інвесторів серед країн Східної Європи?

— Інвестиції сюди невеликі, і от з яких причин: некомфортний бізнес-клімат, неможливість отримати кредити для здійснення проектів. Україна дуже приваблива географічним розташуванням, у неї багаті природні ресурси і кваліфіковані працівники. Але будь-якій компанії треба взяти кредит на проект і мати гарантії з українського боку.

Які регіони України й сфери економіки є пріоритетними для ваших бізнесменів?

— Високі технології, медицина, сільське господарство, енергоефективність та енергозбереження, телекомунікації і радіозв'язок. Для співпраці привабливий практично будь-який регіон України. Наприклад, Крим, південь і схід можуть використовувати ізраїльські технології з очищення питної води і вирощування сільськогосподарської продукції в посушливому кліматі. Галичина, Закарпаття — дуже цікаві для туристичного бізнесу. Релігійний туризм ізраїльтян в Україну існуватиме за будь-яких умов (у нас розташовані святині однієї з течій юдаїзму — хасидів. — "ГПУ"). Але приїжджатимуть значно більше, якщо розвиватимуться транспорт, готелі, медичне обслуговування.

У Криму за нашими технологіями будують теплиці, впроваджують крапельну систему поливу польових культур і виноградників. Харків зацікавлений у розвитку скотарських ферм, корівників, тваринницьких комплексів за ізраїльськими технологіями. У Запоріжжі наші підприємці спільно з китайськими розробляють проект у сфері вітряної енергетики.

Чи прийдуть дешеві кредити з Ізраїлю в Україну?

— Фінансовий протокол між країнами досі не підписаний. Ми не можемо домовитися з українським урядом про отримання гарантій — в України немає грошей. А без державних гарантій справа не зрушить із мертвої точки.

Після розпаду СРСР у Ізраїль хлинув потік колишніх радянських громадян. Зараз він значно менший?

— У 1990-х у маленький Ізраїль приїхали понад 1,2 мільйона репатріантів із Радянського Союзу, більшість із них були з України. Зараз ситуація, звичайно, не така. Але вже третій рік кількість прибуваючих для постійного проживання зростає. Їдуть з усієї Європи, США і особливо — з країн Південної Америки.

Зараз ви читаєте новину «"Щохвилини в Україні перебувають 45 тисяч ізраїльтян"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути