Європейський суд із прав людини до справи України проти Росії щодо подій на Донбасі приєднав дві інші. Це провадження Києва проти Москви щодо дітей-сиріт, яких незаконно вивозили до Росії на початку війни із захоплених територій. А також позов Нідерландів проти РФ через збиття малайзійського боїнга над Донбасом у липні 2014-го.
Тепер справа має назву "Україна та Нідерланди проти Росії". Київ розраховує, що міжнародні суди зобов'яжуть Москву відшкодувати збитки українським громадянам та юридичним особам і збільшать ціну агресії для Кремля.
— Усі прояви російської агресії зберуть в одному пакеті. Судді виноситимуть рішення, виходячи з усього їх масиву. Це посилить українські позиції. Розгляд потребуватиме більше часу. Але ми й так чекаємо шість років, — каже експерт із міжнародних відносин Олександр Хара, 42 роки.
— Нам відкриють досі невідомі деталі збиття боїнга. Зможемо ці докази використати для інших позовів. У дипломатії посилаємося на міжнародні угоди, рішення та заяви. Застосуємо ці аргументи й у переговорах із партнерами щодо санкцій проти Росії. Як мінімум, щоб їх не знімали. Перемога України в суді не змінить поведінку Кремля, бо її підтримує більшість росіян. Але це буде аргумент для європейських суспільств, що симпатизують Москві. Всі країни розуміють, що було в Криму і на Донбасі. Але для деяких Росія є головним економічним партнером і начебто не становить загрози. Наприклад, для Франції.
Коментарі