Ексклюзиви
вівторок, 24 липня 2012 05:00

Документи подають на діаметрально протилежні спеціальності

 

Найбільше заяв від вступників отримали Київський університет Шевченка, Київський політех та Національний авіаційний університет, повідомляє Міністерство освіти й науки. Вступна кампанія розпочалася 2 липня і триватиме до 31-го.

— Рекламі університету в газеті чи по радіо довіряють тільки 10 відсотків абітурієнтів, — розповідає перший проректор столичного Педагогічного університету ім. Драгоманова Володимир Бех, 61 рік. — 70 відсотків — покладаються на спілкування з успішними випускниками і студентами. Саме соціальний статус і авторитет випускників створює імідж вузу. Університет Шевченка — це елітний навчальний заклад. Це МГУ, Оксфорд. КПІ — мало не єдиний вуз, який обслуговував науково-технічний прогрес. Там сформувалися особливі спеціальності. І коли діти мріють про космос, авіацію, нанотехнології — мріють про КПІ. Деякі університети, визнані найкращими, не мають такої популярності серед абітурієнтів. Це тому, що вони мають дуже високі вимоги до вступників, тобто ставлять "фільтр" на вході. Наприклад Києво-Могилянська академія висуває жорсткі вимоги щодо знання англійської. І це правильно. До них ідуть ті, хто впевнений у своїх силах. Бо навчатися англійською дуже складно.

Проблема в тому, що абітурієнти подають документи на такі різні спеціальності, які навіть близько не стоять. Наприклад, психологія і технічні науки. Це означає, що школа сьогодні не допрацьовує професійну орієнтацію учнів. При цьому люди не готуються вступати на певний факультет, а подають документи абикуди.

На престижні спеціальності серед випускників шкіл конкурс сягає більше як 70 осіб на місце. А от конкурс серед тих, хто хоче продовжувати навчання після професійного коледжу й училища, — два-три особи на місце. Тому закликаю користуватися можливістю вступати в університети, отримавши ступінь молодшого спеціаліста.

Зараз ви читаєте новину «Документи подають на діаметрально протилежні спеціальності». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути