Найбільше заяв від вступників отримали Київський університет Шевченка, Київський політех та Національний авіаційний університет, повідомляє Міністерство освіти й науки. Вступна кампанія розпочалася 2 липня і триватиме до 31-го.
— Рекламі університету в газеті чи по радіо довіряють тільки 10 відсотків абітурієнтів, — розповідає перший проректор столичного Педагогічного університету ім. Драгоманова Володимир Бех, 61 рік. — 70 відсотків — покладаються на спілкування з успішними випускниками і студентами. Саме соціальний статус і авторитет випускників створює імідж вузу. Університет Шевченка — це елітний навчальний заклад. Це МГУ, Оксфорд. КПІ — мало не єдиний вуз, який обслуговував науково-технічний прогрес. Там сформувалися особливі спеціальності. І коли діти мріють про космос, авіацію, нанотехнології — мріють про КПІ. Деякі університети, визнані найкращими, не мають такої популярності серед абітурієнтів. Це тому, що вони мають дуже високі вимоги до вступників, тобто ставлять "фільтр" на вході. Наприклад Києво-Могилянська академія висуває жорсткі вимоги щодо знання англійської. І це правильно. До них ідуть ті, хто впевнений у своїх силах. Бо навчатися англійською дуже складно.
Проблема в тому, що абітурієнти подають документи на такі різні спеціальності, які навіть близько не стоять. Наприклад, психологія і технічні науки. Це означає, що школа сьогодні не допрацьовує професійну орієнтацію учнів. При цьому люди не готуються вступати на певний факультет, а подають документи абикуди.
На престижні спеціальності серед випускників шкіл конкурс сягає більше як 70 осіб на місце. А от конкурс серед тих, хто хоче продовжувати навчання після професійного коледжу й училища, — два-три особи на місце. Тому закликаю користуватися можливістю вступати в університети, отримавши ступінь молодшого спеціаліста.
Коментарі