Бійка між поліцейськими, бійцями Національної гвардії та мітингувальниками сталася під Верховною Радою 27 лютого. Дев'ятьох пікетувальників арештували. Травми отримали 14 силовиків.
Люди вимагали зустрічі з головою парламенту Андрієм Парубієм. Наполягали на відставці президента Петра Порошенка. Частина почали зносити шини під будівлю Верховної Ради. Намагалися підпалити, але поліція почала їх відтісняти. У силовиків полетіло каміння, димові шашки. Правоохоронці застосували сльозогінний газ.
Кільком активістам розбили голови. Їм викликали "швидкі".
— Поліція кинулася бити людей. Не думаючи, що присягали українському народу. Ми ж про це пам'ятаємо, тому стали на захист протестувальників, — говорить колишній боєць батальйону "Донбас" на позивний "Чудо".
— Сутички сталися, бо правоохоронці почали без будь-яких причин кидатися на сітку, що розмежовувала дві сторони, — каже народний депутат Володимир Парасюк, 30 років. — А мітингувальниками були 50 людей із Тячіва на Закарпатті. Тиждень тому там вимагали від райдержадміністрації ухвалити звернення про відставку Порошенка. Люди вимагали зустрічі зі спікером Парубієм.
Поки під парламентом тривала бійка, у Верховній Раді йшло пленарне засідання. Деякі депутати підходили до вікон і знімали сутичку на мобільні телефони.
— Нацгвардійці кажуть, що серед тих, хто кидав у них каміння — були і нардепи, — говорить перший віце-спікер Ірина Геращенко, 46 років. — Вибачте, але кидати каміння в людей, які вчора повернулися з другої лінії фронту — злочин.
Видворений з України лідер партії "Рух нових сил" Міхеіл Саакашвілі заявив, що його політична сила не причетна до заворушень під парламентом.
Наметове містечко протестувальників стоїть біля Верховної Ради з жовтня 2017 року.
Коментарі