Радниця президента Ганна Герман виступила за діалог між владою та опозицією. Про це вона написала у своєму журналі в інтернеті, підкресливши, що лідери опозиції часто бувають на Банковій. У відповідь ті звинуватили Герман у брехні. Експерти розповідають, як налагодити діалог між владою та опозицією.
Дмитро Видрін, 62 роки, позаштатний радник президента:
— У Швейцарії, хоч би коли я там був, завжди проходить якийсь референдум. Жодного питання там не вирішують без такого інструменту прямої демократії. Треба і нам повертатися до цих механізмів, зокрема для прояснення неузгодженостей між владою та опозицією. Якщо громадяни виступають за такі форми обмеження мітингів чи проти них — то так і має бути.
Іван Драч, 74 роки, поет:
— Для початку треба було б зібрати українську еліту — письменників, художників, інших митців, бодай кілька десятків. І хай президент із Ганною Герман із ними поспілкується. З цього можна почати.
Хай влада доведе на ділі, що вона прагне діалогу. Янукович не прийшов на Всесвітній форум українців. Який же це діалог? Покричали б на нього, так. Але завжди кричали. Колись зігнали з трибуни Івана Дзюбу, хотіли Євгена Сверстюка. Він був шокований, казав мені: "Іване, коли найдеш якийсь інший народ, то скажеш мені". Але це нормально.
Євген Головаха, 61 рік, психолог:
— Європа давно подолала культуру конфронтації. Не треба вигадувати велосипеда. По-перше — владі слід перестати переслідувати опозицію. По-друге, якщо опозиція хоче діалогу, то варто конструктивно критикувати владу, а не огульно все заперечувати. Казати, що і як зробити краще. Це найадекватніший шлях до порозуміння.
Коментарі
3