вівторок, 25 квітня 2006 14:26

Чорнобильці вимагають більших компенсацій і пенсій

29 квітня чорнобильці збираються вийти на Хрещатик на демонстрацію. Вони незадоволені ставленням уряду.

— Ми вимагатимемо, щоб справді запрацювали медичні чорнобильські програми, щоб були переглянуті розміри компенсації потерпілим від Чорнобильської катастрофи, — каже президент всеукраїнської громадської організації "Союз Чорнобиль України" Юрій Андрєєв, 55 років.

Зараз існує кілька видів компенсацій. Зокрема — оздоровча щорічна, за чисті продукти, за проживання на забрудненій території. Вони мізерні. Розмір останньої для мешканців другої зони становить 4 грн. Ще 1996 року Кабмін прийняв постанову, згідно з якою всі нарахування проводилися виходячи з суми 19 грн 90 копійок. Це своєрідна мінімальна розрахункова одиниця. Постанова діє донині. Чорнобильці вимагають робити розрахунки компенсацій, узявши за основу розмір прожиткового мінімуму.

— Також протестуватимемо проти вето президента на внесення поправок до Закону про статус і соціальний захист громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, — каже Юрій Андрєєв.

Цей закон мав набути чинності 2007 року. Він істотно поліпшив би соціальний захист чорнобильців. Зокрема пропонувалося надати 50-відсоткові пільги при сплаті комунальних платежів сім"ям із дітьми. А додаткові чорнобильські пенсії обчислювати на підставі прожиткового мінімуму. Зараз їхній розмір — від 7 до 20 грн.

Проти поправок до чорнобильського закону виступає міністр фінансів Віктор Пинзеник. Мовляв, фінансування їх обійдеться держбюджету в 28 млрд грн на рік. Юрій Андрєєв каже, що сьогодні на захист чорнобильців держава витрачає всього 2,5% видаткової частини бюджету. А десять років тому витрачала 12%. Тоді чорнобильський закон фінансувався на 55%, зараз — на 8%.

Зараз ви читаєте новину «Чорнобильці вимагають більших компенсацій і пенсій». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути