




У відставці уряду — велика частка передвиборної кампанії. Водночас Юрій Єхануров справді так і не зміг переконливо довести Верховній Раді, що підписана у Москві газова угода не загрожує українській економіці непрогнозованим підняттям цін на газ уже в другому півріччі. І в парламенті, і поза його стінами багато хто вбачає у підписаному документі гачок Кремля. Природно, що одним з головних лейтмотивів усіх дискусій цього тижня було: чи можна вірити Росії?
Сергій Поярков, 40 років, художник:
"Не варто вірити ніколи"
— Росії ніколи не варто вірити. По-перше, тому що рішення ухвалюються кулуарно. По-друге, Росія — не держава, а кримінальне угрупування. Воно живе в Кремлі й піклується не про російські інтереси, а про свій власний гаманець. Україні ж треба проводити розумну державну політику. В жодному разі Росії не вірити, але й не боятися її.
Олександр Пасхавер, 60 років, економіст:
"Відразу видно нитки, за які вона смикатиме"
— В угоді відразу видно ті нитки, за які може смикати Росія. Чи робитиме вона це — залежить від політичної ситуації. Думаю, що робитиме.
Нам треба було ще 15 років тому будувати стратегію енергетичної незалежності держави. І зараз слід припинити розмови й почати діяти. Бо ці домовленості з Росією — не мир, а перемир"я.
Євген Глібовицький, 30 років, тележурналіст:
"Сподіватися на краще і готуватися до гіршого"
— Думаю, варто сподіватися на краще, але готуватися до гіршого. Треба враховувати, що Росія виходить зі своїх інтересів. Так само маємо робити й ми, користуючись своїм арсеналом важелів: базуванням російського флоту, газотранспортною мережею, контактами із Заходом.
Водночас слід усвідомлювати різницю в масштабах і будувати відносини з Росією на принципах асиметричності.
Володимир Фесенко, 47 років, політолог:
"Треба оцінити масштаб можливих ризиків"
— Я б сказав так: довіряй, але перевіряй. І розраховуй усі можливі наслідки. Думаю, саме такий підхід і є оптимальним.
Головне зараз — оцінити масштаб можливих ризиків. Імовірність того, що прямо чи опосередковано Росія збільшуватиме ціни на газ уже наприкінці цього року, дуже велика.
Андрій Джеджула, 30 років, шоумен:
"З сусідами не потрібно ворогувати"
— Можна не вірити конкретним людям. Але не слід втрачати довіру до російського народу в цілому. Час іде, змінюється керівництво країни, міняються погляди.
Так вже склалося історично, що з Росією ми маємо багато спільного. З сусідами не потрібно ворогувати. Треба шукати компроміс в ухваленні рішень.
Коментарі