Фракція Блоку Юлії Тимошенко ініціювала зібрати позачергове засідання парламенту для розгляду постанови про відставку уряду. Спікер Володимир Литвин відхилив заявку депутатів, пояснивши, що документи оформлені не належним чином.
Навіщо БЮТ ініціює голосування про відповідальність Кабінету Міністрів, розповідає політичний експерт Олександр Литвиненко, 48 років:
— Це політико-правовий крок: Верховна Рада може лише раз упродовж парламентської сесії голосувати за відставку уряду. Якщо команда Юлії Тимошенко матиме позитивне голосування, то залишиться недоторканною аж до осені, до наступної сесії. З іншого боку, вотум недовіри від парламенту, який може отримати Юлія Тимошенко, відкривав би дорогу для формування нової коаліції. Але чи зможе Верховна Рада в календарний термін затвердити новий уряд? Очевидно, що ні, тому справа закінчиться розпуском парламенту. Юлія Тимошенко досі і слухати не хотіла про такий сценарій. Але тепер вона може погодитися і на таку багатоходівку. Запасний варіант тим виграшний для неї, що на хвилі неоднозначної поразки у президентській кампанії БЮТ може набрати більше мандатів, аніж має зараз у парламенті.
БЮТ може набрати більше мандатів, аніж має зараз у парламенті
За будь-яких сценаріїв, найближчі півроку життя країни не буде спокійним. Напруження стосунків президента Віктора Януковича з урядом Юлії Тимошенко наростатиме, бо остання вказуватиме на обмеженість влади лідера "регіоналів". Сягне апогею ця боротьба перед новими виборами Верховної Ради. Тоді й можна сподіватися гучної відставки глави уряду.
Коментарі
1