6 вересня на Марш єдності в Мінську вийшли від 170 до 200 тис. білорусів. На підтримку раніше затриманих зібралися акції також у Бресті, Могильові, Молодечні. Із 9 серпня в Білорусі тривають протести проти оголошеної перемоги Олександра Лукашенка на президентських виборах.
Влада вивела на вулиці Мінська водомети та військову техніку. Силовики розганяли людей кийками та сльозогінним газом. Молодики з битами та палицями били мітингувальників і громили вітрини. За вихідні затримали 633 особи, повідомило МВС.
У неділю схопили Андрія Єгорова з Координаційної ради опозиції. У понеділок невідомі в центрі столиці викрали ще трьох її членів — Марію Колесникову, Антона Родненкова, Івана Кравцова. Останніх двох примусово видворили в Україну. Колесникова на кордоні порвала свій паспорт, аби завадити цьому. Її затримали.
Міноборони Білорусі привело в бойову готовність дві артилерійські бази озброєння та одну танкову.
— Військові дії режиму Лукашенка проти Литви були б божевіллям, але ймовірність існує, — каже міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, 59 років.
— Лукашенко навряд використає армію для придушення протестів. Це неефективно. Строковики не погодяться бити співгромадян. Режим має достатньо внутрішніх військ, — говорить білоруський журналіст 46-річний Денис Лавникевич.
— Армію можуть задіяти для зовнішніх провокацій проти Литви, України, Польщі (3 вересня під час зустрічі з главою уряду РФ Михайлом Мішустіним Лукашенко заявив, що Білорусь розмістила половину своєї армії на кордоні з Польщею та Литвою й оточила військами місто Гродно. Раніше говорив, що Польща хоче захопити Гродненську область. — ГПУ). Він упевнений, що протести організували ззовні. Не вірить, що люди могли вийти на вулиці, бо стомилися від його диктатури.
Коментарі