— Подивіться, скільки молоді виходить на Майдани в Черкасах і Києві. Це дуже добре, що вони зрозуміли — майбутнє в їхніх руках, — говорить Анатолій Бондаренко, голова Черкаської обласної організації ВО "Батьківщина".
Спілкуємося після Євромайдану в Черкасах на Театральній площі 25 листопада. Попри дощ і холод, сюди вийшли понад 300 осіб, аби підтримати київських однодумців. Більш як дві тисячі людей були на Соборній площі у п'ятницю 22 листопада. Черкаси нарешті прокинулися, люди зрозуміли, хто чого вартий.
У Києві облаштували наметове містечко. Чи буде таке ж у Черкасах?
— Так, ми його організовуємо. Перші намети поставили у понеділок на Соборній площі. Влада боїться, нагнала КамАЗів до центру міста, аби не можна було проводити мітинги. Але нас це не злякало. Якщо треба буде, особисто сяду за кермо вантажівки й віджену її з площі. Також із 24 листопада і до кінця Євромайдану наші однопартійці перебуватимуть у Києві, відстоюючи позицію майже всіх українців. Щодня до столиці їздитимуть люди на цілодобові чергування, зазначу, що це не примусово чи за гроші. Охочих показати владі, що вона дістала всіх громадян, дуже багато. Це люди, яким набридли знущання і насмішки. От, до прикладу, в неділю з нашої області на Майдані було більш як 450 людей. Не всі змогли поїхати, оскільки вранці були скасовані маршрутні автобуси, дорогою на Київ транспорт зупиняли працівники ДАІ, з наших двох автобусів невідомі вночі зняли номерні знаки.
Чому так багато людей виходять на Євромайдан?
— Я думаю, щоб захищати своє право на краще життя і на процвітання нашої держави. Але кожен на Майдані повинен усвідомити, що треба мітингувати не за політиків чи партії, а за себе, за своїх дітей, онуків. Ці люди мають зрозуміти: або в Європу, або більше нічого не буде — ні виборів, ні демократії. Сьогодні мені сподобався виступ одного зі студентів. Він сказав, що в нас багато людей уболівають на кухні. Так от — настав час виходити з кухонь.
Знаковим є те, що активізувалася молодь.
— Раніше в акціях брали участь здебільшого люди старшого віку. Зараз масово виходять молоді. Вони усвідомлюють: майбутнє залежить від них. Це нове покоління. Його не лякають утиски з боку ректорів-"регіоналів". Ті, хто бояться і не виходять, хай подумають: чого може вимагати ректор, проректор, директор, який уже поміняв по сім-вісім партій? Який прислуговує одному губернатору, другому, третьому? Тому їх не треба боятися, можна сміливо виходити на площі й відстоювати свою думку.
22 листопада Партія регіонів організувала свій мітинг на підтримку ЄС на противагу вашому.
— Півроку тому всі щиро повірили, що головний євроінтегратор країни — Янукович. Думаєте, Азаров зробив заяву про відмову від євроінтеграції без погодження з ним? Хай би Тулуб зі сцени 22 листопада, пояснив близько трьом тисячам черкасців, чому його керівництво так насміхається з українців, він же голова "регіоналів" області. Це його обов'язок — виступати перед народом, а не перед головами адміністрацій, яких зганяють до нього в кабінет. Тому викликаю губернатора на політичні дебати, якщо він не боїться.
Ви залишили черкаський виконком напередодні євромайданів.
— Вийшов із нього, бо втомився від політики подвійних стандартів. Коли йшов туди, думав, що буде діалог, робота, спрямована на розвиток житлово-комунального господарства, розроблятимуть концепцію розвитку міста. Планував, що відновимо підприємство, яке ремонтуватиме дороги. Проте досі все так само: працюють приватні фірми, вимивають гроші бізнесмени з Харкова, Києва. Я категорично не згоден із напрямком, у якому рухається мерія міста.
Плануєте брати участь у виборах міського голови?
— Я готовий до участі й можу запропонувати свою програму розвитку Черкас. Активно працюю над нею, формую команду однодумців. Готовий відстоювати права наших громадян на виборах. Хто нам протистоятиме — Партія регіонів? У них шансів немає, показали все, що можуть. Тобто нічого. Тому, думаю, люди мене підтримають. Моя мета — працювати задля розвитку міста.
Коментарі