Український dark-folk гурт "Поророка" презентував кліп на тему Розстріляного відродження.
В основі сюжету історія трагічного кохання молодої художниці. Події розгортаються під час Великого терору 1930-х, коли багатьох представників української інтелігенції було репресовано радянською владою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарас Тополя розповів, як лисий дядько вплинув на його музичні вподобання
Серед постраждалих були і українські художники-монументалісти - послідовники школи Михайла Бойчука. Певний час вони активно і вільно працювали при радянській владі, зображуючи у своїх роботах побут українського селянства. Утім у 1930 роках режим побачив в них загрозу. 1937-го їх було страчено за фіктивними звинуваченнями у націоналізмі.
Усі роботи бойчукістів були знищені. До наших днів збереглися лише невеликі зразки завдяки приватним колекціонерам - малюнки, ескізи, кераміка.
"Цей кліп, по суті, курсова робота, але по масштабу він вражає. Дуже вдячна команді, яка над ним працювала. Режисерка Олександра Конопля, студентка університету імені Карпенка-Карого мала ідею зняти таку історію про кохання, яке пережило час. Наша пісня на слова Шевченка "Нащо мені чорні брови", яку Саша просто почула в мережі, ідеально зійшлась з цим задумом. Історія не заснована на історичних фактах, але вона є яскравою ілюстрацією того часу", - розповідає фронтвумен гурту Світлана Сугак.
Співачка Джамала представила кліп на пісню "Ціна правди". Композиція стала саундтреком до однойменного фільму про Голодомор.
Коментарі