середа, 18 липня 2012 09:20

Україна взяла в борг $2 мільярди майже під 10% річних

Україна взяла в борг $2 мільярди майже під 10% річних
Україна розмістила п'ятирічні єврооблігації на 2 мільярди доларів під 9,25% річних. Фото: bfm.ru

Міністерство фінансів розмістило п'ятирічні суверенні єврооблігації під 9,25% річних.

При цьому сума бондів була збільшена вдвічі від запланованої - до $2 млрд, пише "Комерсант-Україна" у публікації "Україна вдало вийшла назовні".

Експерти називають умови залучення коштів успішними, особливо враховуючи те, що восени умови на європейському ринку капіталу можуть погіршитися.

Відразу після затвердження графіка державних запозичень на III квартал, Кабінет міністрів приступив до розміщення єврооблігацій. Спочатку планувався випуск бондів на суму $1 млрд, проте джерела стверджують, що ця сума зросла вдвічі.

"Вчора Україна розмістила п'ятирічні єврооблігації на 2 мільярди доларів під 9,25% річних", - повідомило джерело на фінансовому ринку.

У Міністерстві фінансів інформацію про випуск євробондів поки не прокоментували, порадивши дочекатися прес-релізу.

Експерти вважають розміщення успішним, незважаючи на те що ще на початку року перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський говорив про бажання залучити ресурси за ціною не вище 8,5%.

Востаннє Україна розміщувала єврооблігації в лютому 2011 році. Тоді Мінфін залучив $1,5 млрд строком на 10 років під 7,95%. Зараз на вторинному ринку суверенні євробонди України торгуються під 10%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров "підкинув" Донецькій ОДА ще 35 мільйонів гривень

Блискавичність розміщення бондів експерти пояснюють тим, що підготовку до розміщення Мінфін почав ще в січні. Минулого тижня агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній і національній валютах на рівні B з "стабільним" прогнозом. Проте ризики залишаються високими.

Втім, незважаючи на успішне розміщення, прибутковість на рівні 9,25% несе велике навантаження на держбюджет. Експерти зазначають, що деякі країни можуть собі дозволити займати з такою прибутковістю, і хоча для України цей крок був виправданий, питання жорсткої економії бюджетних коштів стає ще більш актуальним, ніж раніше.

Зараз ви читаєте новину «Україна взяла в борг $2 мільярди майже під 10% річних». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути