субота, 28 липня 2012 12:27

У банківській системі немає дефіциту гривні - НБУ

У банківській системі немає дефіциту гривні - НБУ
У вітчизняних банків досить гривневої ліквідності, щоб нормально функціонувати. Фото: finance.liga.net

У вітчизняних банків досить гривневої ліквідності, щоб нормально функціонувати. Про це заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

"Ліквідність, яка є на ринку, дозволяє нормально функціонувати системі. Так, ставки моментами піднімаються високо, але як піднімаються, так і падають вниз. Ринок повинен сам працювати і встановлювати ставки. НБУ - це орган, який може "підкидати" ліквідність, щоб при необхідності приборкати ситуацію. Ми проводимо не жорстку, а стриману монетарну політику. І плануємо дотримуватися такої лінії, поки не активізуються реальні кредитні програми", - підкреслила представник НБУ.

У свою чергу голова правління "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Лавренчук також відзначив, що в банківському секторі в цілому досить гривневих ресурсів. У той же час їх і не так багато треба через поточне пасивне кредитування.

На думку банкіра, зайва гривнева ліквідність системі не потрібна, інакше учасники ринку будуть спекулювати на валютний ринок.

"Надлишкова ліквідність тисне на банки, у них можуть формуватися збитки, оскільки є необхідність платити відсотки по вкладах. Краще, якщо регулятор економічними методами ці гроші вибирає з обороту", - вважає Лавренчук.

Зараз ви читаєте новину «У банківській системі немає дефіциту гривні - НБУ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути