Розрив між багатими і бідними зростає в більшості розвинених країн.
Про це свідчать дані дослідження, проведеного Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), передає агентство Bloomberg.
Так, середній дохід найбагатшої десятої частини населення землі зараз приблизно в дев'ять разів більший, ніж у найбіднішої десятої частини людей. Розрив збільшився приблизно на 10%, починаючи з середини 1980-х років.
До числа країн з найбільш великим розривом між багатими і бідними входять Мексика, США, Ізраїль і Велика Британія.
Водночас Данія, Норвегія, Бельгія та Чехія є державами з найменшою різницею в доходах населення.
У США та Ізраїлі пропорція середніх доходів дорівнює 16 до 1. У Великій Британії, Італії та Японії - 10 до 1. У Німеччині та Данії - 6 до 1.
"Суспільний договір перестає діяти в багатьох країнах. Це дослідження спростовує теорію, згідно з якою вигода від економічного зростання автоматично відображається на бідній частині населення, і що велика нерівність сприяє підвищенню соціальної мобільності", - завив генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожній десятій українській родині не вистачає грошей навіть на їжу - дослідження
За його словами, підвищення кваліфікації робочої сили на сьогоднішній день є найпотужнішим інструментом боротьби із зростанням нерівності в доходах.
"Інвестиції в людину мають починатися в ранньому дитинстві і слідувати через в систему формальної освіти і роботи", - підкреслив Гурріа.
Коментарі
1