Європейський союз зацікавлений у створенні з Україною зони вільної торгівлі, зокрема, тому, що шукає джерело поставок якісних і порівняно недорогих харчів.
Таку думку висловив директор консалтингового агентства ААА Сергій Наливка в ефірі Першого ділового каналу.
"Євросоюз не шукає ринків збуту для своєї аграрної продукції. Чому ми їм і потрібні? Виробництво фермерами харчів забирає майже 50 мільярдів євро на рік дотацій. Євросоюз намагається на цьому економити і шукає поставки якісної та більш дешевої продукції, щоб не платити субсидії зі свого бюджету", - сказав він.
Крім того, за його словами, українським аграріям не варто найближчим часом розраховувати на зростання світових цін на їхню продукцію.
"Нинішні ціни - справедливі. Треба продавати, вести бізнес, а не чекати якихось фантастичних цін, що були, наприклад, минулого року. Спекулянти із зерновими ф'ючерсами пішли з бірж. Прямі покупці мають контракти і до кінця року будуть виявляти дуже слабку активність.Тобто сподіватися на якесь відновлення просто не доводиться", - зазначив експерт.
Наливка також упевнений, що передбачувані збитки держбюджету від скасування мит на експорт зернових до кінця року становитимуть 700 млн грн - перебільшені.
"Втрати бюджету 700 мільйонів - це вигадана в Мінфіні цифра, що не підкріплена практикою. Не було експорту - і Нацбанку довелося вийти на валютний ринок і вкинути в нього 3 мільярди гривень. Якби у нас був нормальний експорт без всяких збочень у вигляді мита та квот, то прихід від експортної виручки від зернових покрив би дефіцит валюти", - підкреслив він.
Коментарі