Ексклюзиви
Середа, 26 вересня 2007 15:20
Андрій Бондар
Андрій Бондар
Андрій Бондар

Нормальні люди

 

Кілька днів тому я переглядав дивовижно цинічні фотографії. 1944 рік, здорові і життєрадісні есесівці-чиновники концтаборів Аушвіц-Біркенау на відпочинку. З ними дебелі й молоді, кров із молоком німецькі фрау. П"ють вино, весело розмовляють, співають хором і багато сміються. Поглянеш — живі, вродливі, нормальні люди. Нічим не гірші за паралельних радянських героїв тої епохи, наприклад Любові Орлової та Леоніда Утьосова.

І від їхньої нарочитої життєрадісності стає вже ну зовсім зле. Адже за кількасот метрів від їхніх здоровозубих арійських посмішок — зовсім інший світ: з автоматниками на вишках, крематоріями, газовими камерами, болем, стражданням, смертю.

Такий контраст, можливо, породжує в людині найгострішу відразу і страх тому, що саме звичайні, нормальні люди працювали на фабриках смерті. Не моральні покручі або маніяки-нелюди, а  прості сини бакалійників, учителів і інженерів. Акуратні виконавці чиєїсь злої волі. По суті, жертви пропаганди й інтенсивного промивання мізків.

Йому платять добру пенсію як ветерану війни

Дачу моїх батьків і старого енкаведиста розділяє дірявий паркан, крізь який ходять бездомні пси. Дядя Лаврентій — добродушний і, як його німецькі колеги з Аушвіца, цілком нормальний. У свої 85 років він не лінується регулярно підгодовувати голодних псів. Він добрий до своїх дітей, внуків і правнуків. Він бадьорий і оптимістичний — просто душка. Йому платять добру пенсію як ветерану війни, хоч на війні він не воював.

У нього також, мабуть, є фотографії, де вони, молоді офіцери НКВД, усміхаються і п"ють чай із самовара зі своїми бойовими рязанськими подругами. А тут, лише за кілька метрів — закатовані українські сім"ї, діри в животах, удавки на жіночих шиях, мертві немовлята.

Живі, вродливі, нормальні люди.

Зараз ви читаєте новину «Нормальні люди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

87

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Андрій Бондар
Томас Манн 1 Переглядів: 2476
Сендвіч Переглядів: 1483
Стовп 1 Переглядів: 1825
Навіщо 2 Переглядів: 1162
Нова країна Переглядів: 1286
Голосів: 3799
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути