Середа, 18 листопада 2009 16:58
Андрій Бондар
Андрій Бондар
Андрій Бондар

Мій психоз

 

Останніми днями якось незручно заходити до аптеки. Уявляю, як наших аптекарок дістали стривожені громадяни, й зовсім не хочу, щоб і мене мали за такого самого. Оце мнуся на порозі аптеки, бо треба купити вологі серветки, й думаю, як зайти, як привітатися і що сказати. Для того, щоб і мене не записали у психи.

— Добридень! — вітаюся весело і нарочито, як вітаються з безнадійно хворими, даючи їм зрозуміти, мовляв, особисто тобі відомо, що житимуть вони ще довго. Помічаю тітоньку за склом, що вже напам"ять завчила назви ліків, "яких нема і невідомо, коли будуть".

— Здрастуйте… — відповідає вона в марлеву маску і втомлено запитує: — Що вам?

Але я не збираюсь одразу зраджувати, навіщо прийшов, і бадьоро так:

— Ну, як, у вас уже психоз минув?! — кажу, а потім думаю: "От же, шмат кретина…" й миттєво намагаюся загладити провину: — Не ваш, звичайно, психоз… — але відчуваю, що ще глибше вгрузаю в абсурд.

Тітонька мовчить, і я бачу, як за марлею напинаються для гострого слова її губи.

— Я маю на увазі психоз із грипом, нічого поганого не подумайте.

У думках проносяться: бинт, аскорбінова кислота, презервативи

Раптом вологі серветки починають здаватися мені якоюсь насмішкою. Над нею, над людьми, яких налякали і які понад усе хочуть жити, над собою самим, який у цій ситуації вирішив зіграти свого хлопця. Ніби я ширяю над усім цим психозом — такий молодий, оптимістичний і веселий.

— Що вам? — перепитує аптекарка, і я вже готовий сказати: "Ні, нічого". Але не кажу, бо навіщо я тоді сюди прийшов? У думках зі швидкістю метеорита проносяться: бинт, аскорбінова кислота, презервативи. Але я знаходжу потрібний варіант:

— У вас є щось ефективне на добрий сон? Щоб без хімії і на травах.

Тітонька опускає маску, знаходить заспокійливе. Вона здається мені беззахисною. Її маска посміхається, хоч їй зовсім не смішно.

Зараз ви читаєте новину «Мій психоз». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

13

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода