понеділок, 23 травня 2016 16:26

Шрам з обличчя можна видалити

Шрам з обличчя можна видалити

Наявність шрамів на обличчі впливає на психологічне самопочуття жінки, буває причиною важких депресій. Тому існує відразу кілька методик і напрямів в косметології, за допомогою яких можна позбутися від шрамів, про це пише zdorovia.com.ua

Гладка шкіра

Спочатку визначитеся, що таке шрами. Це рубці, що залишаються на тілі після пошкодження шкірного покриву в результаті травм, запальних процесів, опіків, хірургічних операцій. У місці пошкодження шкірної тканини відбувається підвищене вироблення колагену - білка, що бере активну участь в загоєнні рани. Колаген швидко заповнює порожнечі шкірного покриву, але, захищаючи організм, він надає ушкодженій ділянці шкіри аж ніяк не естетичний вигляд.

Розрізняють три основних види шрамів: гіпертрофовані, келоїдні і атрофічні. Гіпертрофічні шрами підносяться над поверхнею шкіри, атрофічні - розташовані нижче рівня шкіри, що створюють поглиблення в ній, келоїдні шрами, які виступають над поверхнею шкіри, при світлі мають виражене рожеве забарвлення і супроводжуються іноді свербінням, печінням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стоматолог назвав найвдаліший вік для встановлення брекетів

Якщо шрами неглибокі, то за допомогою сучасних методів хірургії та косметології можна практично повністю позбавитися від них. З глибокими шрамами медицина поки не в змозі повністю боротися, але дослідження в цій області тривають і щорічно з'являються нові прогресивні методи.

Одним з найбільш радикальних, але рідко застосовуваних методів є хірургічне видалення шраму. Цей спосіб застосовують для видалення келоїдних рубців, коли інші варіанти виявляються неефективними. Після такого хірургічного втручання залишається невеликий, більш акуратний шрам, який потім видаляється за допомогою сучасних технологій.

Менш травматичним способом в порівнянні з видаленням є дермабразія шкіри. По самій назві процедури можна зрозуміти, що травмовані ділянки шкіри підлягати шліфовці, тобто акуратному видаленню верхніх шарів клітин. Поряд з дермабразія застосовують також серединний або глибинний пілінги шкіри, технологія яких також заснована на шліфуванні шкіри.

Не так давно в косметології стали застосовувати лазерну корекцію шрамів. Під впливом лазера також як і при дермабразії і пілінгу видаляються верхні шари клітин шкіри. Всі ці процедури ефективні для видалення невеликих шрамів, наприклад поствугрових.

Для усунення атрофічних шрамів застосовують мезотерапію - ін'єкції колагену в області "просівшего" шраму. Якщо ж шрами мають форму горбка, то тут застосовують ін'єкції стероїдних препаратів, які роблять тканину менш об'ємною, як би стоншується її.

Широко застосовують при корекції шрамів силіконові мазі і пластини. Технологію впливу силікону на шрам пояснюють так: він впливає на особливий фермент - коллагеназу, який, активізуючись, руйнує рубцеву тканину, що складається з колагену.

Пошук ефективних способів боротьби зі шрамами постійно триває. Ведуться лабораторні дослідження, в якості засобів для видалення шрамів пробуються вельми несподівані речовини - наприклад, бджолина отрута. Ще одним перспективним напрямком є пошук можливості попередження формування шраму. Дані дослідження проводяться на основі генетики і обіцяють в найближчому майбутньому знайти воістину революційні способи боротьби зі шрамами.

Зараз ви читаєте новину «Шрам з обличчя можна видалити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути