"Краса вимагає жертв" - слова відомі кожній жінці, що намагається слідувати сучасним ідеалам. З плином часу уявлення про стандарти змінюються. Пропонуємо вам 10 божевільних модних віянь минулого.
XV-XVII століття: чопіни
Чопіни — жіноче взуття на товстій підошві. Максимальна висота взуття досягала півметра. Дами носили вироби, щоб уберегти сукні від забруднень та продемонструвати високий соціальний стан. Граційно ходити на чопінах, жінкам допомагали служниці.
1939 рік: захист для макіяжу
Модниці рятували свій макіяж від опадів завдяки прозорим конусам. Виріб одягався на обличчя. Швидко запотівав зсередини.
XX століття: ямочки на щоках
Жіночний образ вважався неідеальним без ямочок на щоках. У 1923 році було запатентовано пристрій, що надягався на обличчя. Закріплювався за вухами та підборіддям. За допомогою двох прутів давив на щоки. При тривалому використанні з'являлися бажані ямочки.
Епоха Ренесансу: високе чоло та відсутність вій
Природність в цей період не в тренді. Активно використовувалася косметика. Жіноче тіло зводилося до культу. У моді високий, округлий лоб. Лінія росту волосся повинна була розташовуватися якнайдалі. Дівчата голили волосся над чолом та повністю позбувалися вій.
Англія, XVII століття: біла шкіра
Серед модниць популярності набула біла шкіра. Аби досягти бажаного, дівчата застосовували засіб зі свинцем та оцтом. На деякий час шкіра ставала біліше. Проте згодом жовтіла. Повернути цей процес було неможливо. Королева Англії Єлизавета I була палкою прихильницею такої косметики. Її обличчя досягло такого ступеня білизни, що увійшло в історію як "маска молодості".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дівчина з нігтями у 10 см шокувала світ безпомічністю
Англія, XVII століття: судинний малюнок
Аби підкреслити своє високе походження, дівчата синім олівцем малювали вени на шиї, грудях та плечах.
Вікторіанська епоха: покусування губ
Королева Вікторія заборонила використовувати косметику. Замість рум'ян та помад жінки сильно кусати губи та щипати щоки.
XIX століття: миш'як для краси
При частому вживанні маленьких порцій миш'яку обличчя набувало квітучого вигляду, очі ставали блискучими. Тіло набувало округлості. Саме так вважали тогочасні модниці. Однак були й побічні ефекти - миш'як накопичувався в щитовидній залозі та викликав зоб або спричиняв смерть.
Вікторіанська епоха: зелені сукні
У вікторіанську епоху був винайдений зелений барвник. Став справжнім хітом у модниць. Колір отримав назву "зелений Шеєле". Для його створення використовували суміш миш'яку та міді. Склад повільно вбивав господарку сукні. Барвник потрапляв на слизову та викликав роздратування. У такій же колір фарбували стіни в будинку, піддаючи смертельному ризику людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три години на макіяж та 35 тис. $ на тіло — дівчина-гот вирішила перетворитися на Барбі
Європа, XVIII століття: мушки
У цей час жінки щедро користувалися косметикою. Особливе значення надавалося мушкам. Це стало знаряддям флірту.
Коментарі