До 2030 року в Україні планують обладнати 100% місць зарядними пристроями.
З 1 липня цього роки щонайменше 5% паркувальних місь повинні мати зарядні пристрої для електромобілів. Нові вимоги уже внесені в державні будівельні норми "Автостоянки і гаражі", повідомляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України .
"Торік у світі придбали близько 2,1 мільйонів нових електрокарів. Для прикладу, в Норвегії - лідера серед країн Європи - продали 73 тисячі електромобілів . Тобто кожне друге куплене авто було електричним. Думаю, вже в найближчі 5-10 років весь світ повністю перейде на електрокари. Це не відбудеться одномоментно, тому потрібно готуватися до цього вже зараз", - повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
У наступному році кількість електрокарів значно збільшиться, за рахунок виходу на ринок нових моделей, повідомляють дані аналітиків німецького Центру управління автомобільним бізнесом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Apple порадував прихильників iPhone з невеликими екранами
Україна уже третій рік поспіль входить у ТОП-10 країн світу, де найінтенсивніше розвивається електротранспорт та інфраструктура для нього.
"В Україні на 11 тисяч електромобілів зараз припадає близько тисячі зарядних станцій. Але більшість зарядних станцій в Україні повільні, зарядка на них вимірюється годинами. Крім того, зарядні станції розподілені по Україні нерівномірно і в більшій мірі в великих містах. Швидкісних зарядок потужністю 50 кВт поки всього кілька десятків. Швидкісні станції дозволяють зарядити батарею автомобіл ля за 15 хвилин на 70 км пробігу ", - розповів керівник мережі швидкісних електрозарядних станцій STRUM Ігор Ковальов.
У Норвегії встановлять перші в світі бездротові зарядні станції для електромобілів таксі потужністю 75 кВт. Зарядні майданчики встановлять на парковках і майданчиках, де таксі найчастіше очікують своїх клієнтів - тобто поблизу Центрального вокзалу і великих торгових центрів.
Коментарі