За листопад в Україні випустили 520 одиниць автотехніки. Середи них – дві вантажівки та 78 автобусів.
З початку року в Україні виготовили 6350 автотранспортних засобів. З них легкових автомобілів – 5463 шт. Комерційних – 132 шт. Автобусів – 755 шт.
Gazeta.ua підготувала добірку авто-новинок українського виробництва 2018 року.
Електровантажівка ERCV27
Першу українську електричну вантажівку показали на заводі АСЗ №1 "Богдан Моторс" в Луцьку 22 листопада.
Її виготовили на замовлення і за ліцензією датської компанії Banke Electromotive. Влітку "Богдан" уклав договір з Banke про розробку моделі конструкції вантажного автомобіля і виготовлення вантажівок. Машина отримала позитивні відгуки в замовника. Після сертифікації в Данії почнеться серійний випуск. Домовилися про поставку 15 таких моделей.
Вантажівку обладнали комплектом акумуляторів на 220 кВт/год. Важить 27 т. Максимальна швидкість 80 км/год. За півгодини автомобіль можна зарядити до 80% потужності батарей. Призначена для роботи в місті. Це забезпечують дві поворотні вісі: передня і задня. Вони скорочують радіус розвороту. Низьку кабіну електровантажівки виготовили в стилістиці Mercedes-Benz Iconic зі зсувними дверима і системою відеоогляду. Кабіна оснащена вентиляцією, системою опалення і кондиціонером.
Автобус-позашляховик Torsus Praetorian
Це перший у світі автобус-позашляховик. Його створила компанія Pulsar Expo. Презентували влітку. Машина поєднує в собі пасажиромісткість автобуса і прохідність військової вантажівки. Використовувати можна, як для аварійно-рятувальних робіт, так і для перевезення школярів до районів, куди звичайним транспортом не доїхати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні розробили унікальну бортову інформаційну систему для танків
Корпус машини виготовлений з композитних матеріалів. Вони покриті поліуретановим покриттям. Такий матеріал легший за метал і дозволяє робити ширший спектр форм, не іржавіє. Всередині - потужний просторовий каркас. Автівку збирають з готових компонентів. Деталі виготовлені на заводах країн Євросоюзу і Сполучених Штатів.
Розробкою зацікавилися в Австралії, США, Канаді, Новій Зеландії, Грузії та Бангладеші.
Машина укомплектована потужною ресорною підвіскою, 12-ступінчастою автоматичною коробкою передач, 6,9-літровим турбодизельним двигуном на 240 к.с. У салоні 35 крісел з триточковими ременями безпеки. Біля кожного пульт управління вентиляцією та опаленням, DVD-програвач з моніторами. Машина обладнана лебідкою.
Важить 13,5 т. Максимальна швидкість – 117 км/год.
Вантажівки для ООН
"АвтоКрАЗ" виготовив партію вантажівок для однієї з країн Південно-Східної Азії. Куди саме, на заводі не уточняють. Показал їх на початку грудня в Кременчузі.
Замовлені за зовнішньоекономічним контрактом - повнопривідні бортові та шасі КрАЗ -5233 і шасі КрАЗ-65053. Усі вантажівки мають мотори потужністю 380 к.с. Автомобілі білого кольору. Їх направлять на допомогу миротворчому контингенту ООН. Замовили понад 10 одиниць.
Бортові машини разом із шасі, на які партнер із-за кордону встановить різні спеціальні надбудови - АПЗ, цистерни для питної води, сміттєзбирачі. Автомобілі працюватимуть в екстремальних дорожніх і природно-кліматичних умовах.
Українська компанія Everest розробила нову бортову інформаційну систему Hermes-C2 (Command and Control), яка разом з комплектом допоміжного обладнання встановлюється на танк та інтегрується із засобами зв'язку. Пристрій забезпечує автоматизацію функцій командування та контролю.
Коментарі