Взимку ризик потрапити в аварію у 6 разів більший ніж влітку, повідомляють у страховій компанії PZU Україна.
"Традиційно найчастіше збитки в автострахуванні виникають внаслідок ДТП, формальною причиною яких стають самі водії. Навіть, якщо аварія трапляється внаслідок неякісного дорожнього покриття або третіх осіб, в протоколі поліції фіксують вину водія. Бо у правилах дорожнього руху є пункти, які зобов'язують його обрати правильну дистанцію, вжити заходів для запобігання небезпечній ситуації, вибрати безпечну швидкість тощо", - розповідає Gazeta.ua речник страхової компанії PZU Україна Олександр Мельничук.
Страхувальники рекомендують водіям у разі нескладної ДТП реєструвати її за допомогою європротоколу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найпроблемніші авто в Україні
"Аби не очікувати поліцію та швидко врегульовувати нескладні аварії в Україні багато років доступний європротокол. Кількість водіїв, які ним користуються, постійно зростає. Зараз, за даними Моторно-транспортного страхового бюро України, кожен шостий випадок на дорозі реєструють за спрощеною системою за допомогою європротолу. Але досі можна побачити як водії стоять в очікуванні поліції, коли мають всі можливості самостійно вирішити це питання", - каже Олександр Мельничук.
Оформити аварію за європротоколом можливо за умов, якщо відсутні травмовані (загиблі) люди, ДТП відбулася за участю лише 2-х транспортних засобів, забезпечених полісами автоцивілки, водії автівок домовились щодо обставин скоєння ДТП і не мають ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Водії можуть отримати виплату за системою прямого врегулювання в автоцивілці - коли постраждалий отримує страхову виплату від власної компанії, а не компанії винуватця.
У великих містах, де багато дорогих автомобілів, страхові компанії пропонують додатковий захист. Він коштує 150-300 грн і збільшує відшкодування у два рази. За стандартною автоцивілкою, ліміт за збитки транспортному засобу - 100 тис. грн.
Коментарі