середа, 22 червня 2011 10:25
Анатолій Заяєв
Анатолій Заяєв
Заслужений тренер України

Гравці української "молодіжки" - скороспілки невисокого рівня

Шила в мішку не сховаєш. І на жаль, ми всі були обмануті щодо того, що у нас сильна молодіжна збірна, здатна виконувати високі завдання. Як в інших сферах ми відстаємо від Європи, так і в футболі не здатні скласти конкуренцію лідерам. І розмови, що рівень нашого чемпіонату став вищим - все це неправда. Гравці нашої "молодіжки", які представляють в основному першу п'ятірку УПЛ - "скороспілки", які рано потрапили в серйозну команду. Їх просто не вивели на високий рівень.

Взяти той самий "Шахтар". Гра команди побудована навколо бразильців і хорвата Срни. Якщо бразильський гравець отримав м'яч, він його не втрачає, а зберігає або грає гостро. І кожна атака доходить до кінця.

Ті ж кияни. Щоб там не говорили, "Динамо" є "Динамо". І як не намагався обійти біло-синіх "Металіст", нічого не вийшло. Хочеться, щоб клуб був сильнішим. Але, як зауважив Юрій Сьомін, гравці ростуть повільно і не виправдовують покладених надій, з різних причин не виходять на високий рівень. Перша причина - тренування. Якщо планку тренувального процесу молодий футболіст своєчасно не підняв, то як він може на рівних грати з провідними європейськими командами?

Вже після мене "Таврію" очолив Михайло Фоменко. Вважаю, що це - один з усіх фахівців, котрі є в нас, у яких тренувальний процес - як остання гра. Не буду говорити про Лобановського, це окрема особистість. Ми були хорошими друзями, єдине - він не хотів брати мене до себе на роботу. Так от, він украй серйозно підходив до тренувань і далеко не кожен витримував його навантаження. Едмар мені постійно скаржився, а я йому: "Роби все, що він говорить. Підеш в інший клуб - не пропадеш там". Так і вийшло. Перейшов в "Металіст" і грає там вже скільки років. Але на тренуваннях гарував, а не ховався. І так повинні робити все. Але більшість нічого не робить, щоб стати великими футболістами. І після цього хтось дивується результатам, подібним до тих, які показала "молодіжка".

Та все закономірно. Іспанія, наприклад, вища за нас на сто голів, вони отримують м'яч і знають, що з ним робити. Ми ж їх, як президента, супроводжували ескортом, при цьому хоч якось намагаючись перешкодити. У відборі, як з'ясувалося, грати не вміємо зовсім. Про пресинг на чужій половині взагалі не говорю, навіть натяків не було. Єдиний епізод - довга передача незрозуміло куди і для чого. Перший же м'яч іспанців - у гравця заплітаються ноги, йому їх немов тій конячці сплутали. Другий - один гравець випереджає всіх і фактично робить результат. А після матчу йдуть розмови про те, що хтось перегорів. Та це просто смішно, ще й на тлі заяв про виграш Євро-2011.

Чому все так сумно? Та тому, що ми трохи не так граємо у футбол. Як це потрібно робити - показала всім "Барселона". Так, можуть іноді програти. Але там є те, що потрібно - серйозний настрій на кожну гру і майстерність. Тільки так можна було затоптати таку команду, як збірна Іспанії, вибити її зі звичного ритму гри. Ну і вірити в себе. Дивишся на обличчя гравців, таке враження, що вони абсолютно не вірять у себе.

Умов для розвитку у них немає? Такого не скажеш. Не будемо говорити про той самий "Шахтар". Візьмемо, приміром, рідну мені "Таврію". Якщо раніше її утримання коштувало, скажімо, три уявних карбованця, то сьогодні стільки отримує один гравець. Та будь ласка, нехай хоч мільярд їм платять. Але у нас з гравцями заграють, а вимог, відповідальності немає ніяких ні в кого.

До Павла Яковенка ніяких претензій: він заручник ситуації і змушений вибирати найкраще з того, що є. Адже господарі гравців- їх команди, і для більшості клуб дорожчий за збірну. Вони взагалі вважають, що роблять велику послугу, виступаючи за команду країни. Я в молодості терпіти не міг жінок з категорії: "Спешит Валька на свидание, нужно быть без опоздания. Что-то не идет трамвай - так такси мне подавай...". Приблизно так поводяться більшість представників "молодіжки". Громадськість їх "припудрила" і всі думали, що це - гравці. А як потрапили на сильну команду - всю цю "декоративну косметику" вмить змило. І поки ми з пелюшок не виховаємо зворотнє, поки в спортшколах не будуть створені умови, де діти будуть працювати в чистоті й затишку, маючи можливість після тренування елементарно помитися, а керівники будуть ухилятися від відповідальності за свої прорахунки - про футбольні успіхи можна і не мріяти.

Зараз ви читаєте новину «Гравці української "молодіжки" - скороспілки невисокого рівня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

22.06.2011 12:00:33Ігор217.247.133.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Дай бог, щоб Блохін міг мотивувати команду так, як це вміє робити Михайличенко. Перевага Блохіна, Михайличенка, Шевченка, Кличків, Тимощука перед нашими "домашніми" зірками полягає в тому, що вони довгий час жили на заході та змінили свою слабку "домашню" ментальність на сильну. Будемо надіятися, що Москва не зменшила сильну "західну" ментальність Блохіна. Щоправда після гри з французами виникають сумніви. А може Михайличенко є кращим учнем Лобановського?
22.06.2011 11:49:04Ігор217.247.133.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Всі три голи українці пропустили після таких дурних помилок. Упав на рівному місці Кривцов, чогось не продовжив біг за напвдником іспанців Бутко (який правда був в цілому одним із двох - трьох "бійців"), невиправдано сфолив Гармаш. Навіть виконання Коноплянкою пенальті було дарною помилкою. І тут я б не став вигорожувати Яковенка, бо перше завдання тренера полягає у вмінні мотивувати гравців. У 2006 році багато хто говорив, що ту команду "зробив" Яковенко, применшуючи заслуги Михайличенка. Але якби Михайличенко не тренував команду в фінальних матчах, то і не були б ми віце-чемпіонами Європи 2006 року.
22.06.2011 11:34:43Ігор217.247.133.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Рівень нашого чемпіонату став вищий через тих самих бразильців. Перебуваючи у відпустці у Європі недавно дивився на одиому з телеканалів програму з Віталієм Кличком. Віталій зазначив, що головне у його та брата пітготовці до боїв зовсім не сила, техніка або тактика. Головне - це психіка, ментальність. Зарубіжні футбольні коментатори та спеціалісти відмічають, що українські футболісти відзначаються високою майстерністю, технікою та ... слабкою ментальністю. Але звісно звідки ця сильна ментальність візьметься у країні, в якій вся державна машина направлена на утиски волі та ментальності громадян? Якось Берті Фогтс сказав про гру всіх футболістів з бувшого СРСР приблизно те ж саме. Тільки замість ментальності він привів прокради елементарних, дурних помилок цих команд. А може якраз ці дурні помилки від слабкої ментальності?
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути