Ексклюзиви
четвер, 21 жовтня 2010 18:12

"Якийсь прокурор живе. Ще директор заводу, що качелі робить"

Автор: фото: Тетяна Щербатюк
  Вхід до котеджного містечка на вулиці Маяковського
Вхід до котеджного містечка на вулиці Маяковського

Одним з елітних районів у Вінниці вважають приватний сектор Старого міста. Сотка землі тут коштує $3–10 тис.

— Ціна залежить від того, як далеко від центру знаходиться ділянка, — каже Галина Ленарівна з агентства нерухомості "Ріел Естейт". — От зараз 10 соток у кінці вулиці Маяковського віддають за 29 тисяч доларів. Поряд вісім — за 20. Є варіант ближче до центру — 15 соток за 120 тисяч доларів.

"Родзинкою" Маяковського є будинок №251. Ділиться на сектори, які відокремили літерами від "А" до "Є".

— То сім окремих будинків. Небідних, елітних, по два-три поверхи. Часто звідти закази є. "На чай" непогано дають, — розповідає вінницький таксист 35-річний Сергій Оляниця. — Чого вони під одним номером? Більше 10 років назад один купив за 250 тисяч гривень 4,5 гектара землі. Зареєстрував під одним номером. А потім продавав землю під котеджі. От і вийшов апендикс з а-бе-ве-ге-дейкою. Всередину обично не заїжджаю. Чекаю біля будинку охорони. Клієнти самі підходять туди. Доки чекаю, роздивляюся "фазенди". Я колись продавав черепицю. Можу сказати, що на кожному домі вона дуже дорога. Коштує тисячі доларів. По дизайну домів зрозуміло, хто почав будуватися раніше, хто пізніше. Колись було модно зводити коробку з красного кірпіча або білі хатки "під шубою" з колонами. Зараз модно прикрашати зовнішні стіни мозаїкою, фігурною плиткою під камінь.

Навпроти котеджного містечка люди чекають на маршрутку №14 "Будинок відпочинку — Залізничний вокзал".

— Три роки тому через цей "городок" можна було ще пройти. Росли йолки, берьози. Внизу озеро. Ми ходили туди відпочивати. А тепер всьо. Вход для простих закритий. Там можуть отдихати лише ці, блатні, — говорить жінка з дитиною на руках.

— У цих новостройках якийсь прокурор живе. Ще директор заводу, що качелі робить, — додає літній чоловік у рваній коричневій куртці. — Машини у всіх хороші. Такі великі. Джипами звуться, поняла. Є білі, чорні. Разні, короче. Дорога сюда раніше була не дуже, а цього року підлатали за щот горісполкома.


У санаторію забрали 25 гектарів


Елітний мікрорайон збудували на території будинку відпочинку ім. Коцюбинського. Раніше здравниця мала 30 га.

Заклад почав працювати 1920 року.

— Тут був величезний хвойний парк. У санаторії лікували хвороби серцево-судинної системи та органів дихання, — розповідає колишня жителька Старого міста 52-річна Галина Катеринчук. — У мене в дитинстві астму бронхіальну виявили. То батьки часто водили на прогулки в парк санаторію.

У 1990-х територію будинку відпочинку почали розпродувати. Зараз він займає 5 га. Заклад перепрофілювали на дитячий.

— Поряд із санаторієм 5 гектарів землі приватизували протестанти. Закрили забором і вивіску повісили "Стороннім вхід заборонено!". За ними построїли те містечко для багатих. Тоже забором обгородили. Залишився ще невеличкий шматок парку з ялинками. І ті вже за бетонною огорожею. Мабуть, будуть спилювати. Бо висять об'яви: "Фірма качественно і бистро будує дома", — додає Галина Катеринчук.

Зараз ви читаєте новину «"Якийсь прокурор живе. Ще директор заводу, що качелі робить"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути