четвер, 09 травня 2024 05:50

Чому сьогодні не можна виносити сміття після заходу сонця: головні заборони в день Миколи Чудотворця

Чому сьогодні не можна виносити сміття після заходу сонця: головні заборони в день Миколи Чудотворця
9 травня віряни йдуть до церкви та освячують воду, яку вважають цілющою Фото: pinterest

9 травня православні віряни вшановують день перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая. Воно відбулося відносно швидко після його смерті. Це стало однією з найбільш важливих подій в історії православної церкви.

Святий Миколай був більш ніж популярною постаттю ще за його життя, і після смерті його мощі стали об'єктом особливої шани.

Легенди про дива, пов'язані зі святим, розповсюдилися швидко, і паломництво до місця його поховання стало надзвичайно популярним. Проте, в 11 столітті, через загрозу від ісламських завойовників, мощі були перенесені з Міри до Барі в Італії. Це відбулося 1087 року. Під час перенесення сталося чимало див, які вважали за підтвердження святості Миколая. Ця подія також значно сприяла поширенню культу святого у Європі.

Мощі святого Миколая знаходяться в Барі й становлять об'єкт паломництва для християн з усього світу. Вони залишаються однією з найпопулярніших святинь у християнському світі, а Миколай вважається покровителем дітей, мандрівників, моряків і багатьох інших.

Що завтра не можна робити, а що дозволено

Вірили, що цього дня не можна виносити сміття з оселі після заходу сонця - разом із ним винесеш і своє щастя.

Також це погана дата для стрижки волосся, разом з ним відріжете і своє здоров'я.

Миколая Чудотворця вважають заступником коней та овець. Тому цього дня селяни випускали домашню худобу в поле, щоб вона поїла свіжої трави. А для пастухів влаштовували святкову вечерю з пирогами.

Прикмети

дощить - до багатого урожаю;

почути квакання жаб - чекайте на великий урожай вівса;

вільха квітне - час сіяти гречку;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тільки не викидайте у смітник: що зробити з шкаралупою великодніх яєць

на горобині квіти - осінь буде короткою;

вночі грім гримить - до теплої погоди.

Цього дня віряни йдуть до церкви та освячують воду, яку вважають цілющою. Її зазвичай п'ють під час різних хвороб, нею окроплюють будинок. В цей період було прийнято садити картоплю та сіяти пшеницю.

Щороку у християн східного обряду проходить Радониця, яку в народі також називають Гробки, Проводи або Поминальна неділя. Цього дня прийнято згадувати покійних родичів, йти до храму, на цвинтар і поминати їх там. Щороку дата святкування Радониці змінюється, адже вона прив'язана до Великодня. А вираховування дати Світлого Божого Воскресіння не змінилося для вірян східного обряду.

Через те, що Радониця завжди припадає на дев'ятий день після Великодня, то 2024 року вона проходитиме у вівторок, 14 травня. Це основне весняне свято, під час якого віряни східного обряду поминають покійних родичів та близьких людей. В різних місцевостях воно припадає на суботу, неділю, понеділок або вівторок.

Зараз ви читаєте новину «Чому сьогодні не можна виносити сміття після заходу сонця: головні заборони в день Миколи Чудотворця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути