середа, 02 вересня 2015 00:24

У Путіна є три причини для відступу у війні з Україною - ЗМІ

У Путіна є три причини для відступу у війні з Україною - ЗМІ
Фото: tsn.ua

9 серпня один з високопоставлених російських генералів оголосив, що Росія завдасть масштабного удару по Україні, якщо її військові "перетнуть червону лінію", накреслену Москвою. Ця заява відповідає офіційній лінії Кремля, який намагається утримати території в Донбасі, які він неофіційно анексував, створивши маріонеткові псевдореспубліки. Але чи це правда, що Росія готова до удару?

Про це на сторінках Washington Post пише аспірант Оксфордського університету Семюел Рамані, пропонуючи іншу гіпотезу. На його думку, цілком ймовірно, що Володимир Путін розглядає окупацію територій Донбасу як тимчасовий захід і приймає рішення щодо нього зважаючи на аналіз витрат, інформує ZN.UA. Можливо, що зараз він вирішив, що "маленька військова перемога" в Донбасі згенерувала достатню кількість політичного капіталу в Росії і відвернула увагу росіян від погіршення умов життя, яке посилюють санкції Заходу.

Якщо Путін вирішить, що на війні проти України втрачає більше, ніж отримує, він може піти на тактичний відступ в Донбасі на власних умовах. Він не буде вважати це поразкою, оскільки Росія наростила військові сили в Криму. Півострів теж можна використати для дестабілізації, якщо Україна вирішить приєднатися до НАТО. Автор зауважує, що сьогодні є принаймні три фактори, які вказують на те, що Путін може наважитися на відступ у війні проти України.

По-перше, військова присутність Росії в Донбасі і окупація частини українського регіону не дуже популярні серед російськомовного населення України, на що Путін розраховував на початку конфлікту. Росії було б не просто контролювати Донбас в довгостроковій перспективі. Оскільки його імперіалістична ідеологія там не популярна. Російський президент не розраховував, що російськомовне населення буде чинити опір вторгненню поруч з україномовними українцями.

По-друге, уряд України наростив військові сили і поки що не задіяв їх усі. У Києва ще є кілька способів,я к посилити свої позиції. Зокрема, йому варто більше працювати над економічними зв'язками з ЄС і Китаєм.

І по-третє – справжня мета Кремля не захопити частину української території, а створити заморожений конфлікт. Це дешевше і небезпечніше.

"Якщо Росія наважиться на тактичний відступ, вона зосередить свої військові сили біля українських кордонів. А це така ж загроза, як і в Молдові від Придністров'я: вступ в НАТО означатиме ризик розв'язання війни", - йдеться в статті.

На додачу, відступивши в Донбасі, Росії не доведеться більше утримувати окуповані території і витрачати виснажений російський бюджет на війну.

Автор зауважує, що мета Росії полягає у впливі на зовнішню політику України. І це значно дешевше і легше робити без подальшої територіально експансії. тим часом, бойовики в Донбасі припинили вогоньз опівночі 1 вересня. Про припинення вогню в Донбасі з 1 вересня раніше домовилися лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і Ангела Меркель у телефоній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним.

У свою чергу, видання The Guardian писало, що нове перемир'я в Донбасі може спрацювати. Нещодавні заяви Путіна можуть свідчити про те, що він шукає виходу з ситуації, яка зайшла у глухий кут в політичному і військовому плані. Путін підняв ставки, коли після анексії Криму розв'язав ще й війну в Донбасі. Проросійські терористи продемонстрували свою слабкість і нездатність захопити територію і утримувати її тривалий час під контролем. Тому останнім часом в Москві рідше згадують "Новоросію", яка повинна була охопити майже половину України. Тож можливо, що тепер російський президент шукає вихід із ситуації.

Зараз ви читаєте новину «У Путіна є три причини для відступу у війні з Україною - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

13

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути