
Людина похилого віку, яка всиновила дитину, не має сил, енергії і натхнення виховувати її належним чином. Тому, вважаю, що вікові обмеження для всиновлювачів треба повернути. Так прокоментувала Gazeta.ua президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація - Моя Родина" Наталія Ярош рішення парламенту відмінити будь-які вікові обмеження для людей, які хочуть всиновити дитину.
"Пам'ятаю випадок, коли дитину всиновили 50-річні. Тоді вікового обмеження в законі не було. Вони про це потім дуже шкодували і казали, що зробили велику помилку. Адже це як виховання онуків бабусею і дідусем, в яких інші погляди, думки. До того ж люди у віці постійно живуть з думками про те, чи не помруть, залишивши дитину сиротою удруге", - сказала експерт.
На її думку, хорошою альтернативою усиновленню може стати опікунство над дитиною, коли дитина живе в родині, але при цьому не є всиновленою.
"Це дуже добра практика, бо діти пам'ятають, що вони з інтернатів, але при цьому мають сім'ю. Вони її страшенно люблять і цінують. Але людям у віці краще брати опіку над дитиною лише тоді, коли вони їхні родичі або сусіди. Вони знають, що на них чекає, бачили, в яких умовах дитина росла", - зазначила Ярош.
Окрім того, з її точки зору, опікунство дозволяло уникнути жахливої процедури всиновлення.
ФОТОРЕПОРТАЖ: Мадонна напилася через всиновленого хлопчика (ФОТО)
"За законом дитину можна всиновити за 2 місяці. Але тоді в людей за це вимагають великі гроші. В Україні більше 100 тисяч сиріт в інтернатах. А на всиновлення - величезні черги. Наприклад, у львівському домі малятка 59 немовлят, і 50 людей у черзі. Це все через корупцію. Дітям спеціально ставлять такий статус, ніби їх не можна всиновити. Ніби-то їх відвідують родичі. Вигадують різні махінації, щоб державні заклади не закривались", - відмітила експерт.
Вона відзначила, що люди можуть також відвідувати дітей в інтернатах, як це роблять волонтери. Але це треба робити дуже обережно, щоб не вселити дитині надію на всиновлення.
"Бо коли до дитини приходять реальні батьки і хочуть її всиновити, вона порівнює їх з тими, хто її відвідував. Траплялись випадки, коли діти відмовляли потенційним батькам", - відзначила Ярош.
Нагадаємо, Верховна Рада виключила із поправок до Сімейного кодексу норму, згідно з якою вік між всиновлювачем і дитиною не повинен перевищувати 45 років.
Коментарі