Вінницяхліб спростовує найпоширеніші міфи про хліб, аргументовано доводячи, що цей продукт був і залишається основним у раціоні людини. На запитання про хліб та його властивості відповідали дієтолог та експерти компанії.
Фахівці радять звертати увагу на упаковку, етикетку. Придивлятися до складників і виробника продукту.
Восени компанія провела опитування серед вінницьких споживачів. Виявилося, що більшість людей переймаються тим, аби раціон був здоровий. Щоб не купувати ненатуральний хліб, лише кожний четвертий читає інформацію про склад продукту на упаковці.
— У Європі майже весь хліб продають в упаковці, за винятком дрібних домашніх пекарень. В Україні ж ринок хліба сьогодні ще не сформований. На ньому в середньому 15–17 відсотків запакованої продукції, — розповідає Галина Янишівська, директор із маркетингу ПАТ "Концерн Хлібпром" (ТМ "Вінницяхліб"). — Упаковка забезпечує гігієну, захищає від зовнішнього впливу. Без неї неможливо визначити, чи продукт натуральний і безпечний.
Вінницяхліб зацікавлена, щоб споживачі більше знали про хліб і вміли обирати корисні продукти. Для цього поширюють експертну інформацію про особливості виготовлення і споживання хліба.
— Хліб дає нам щоденний заряд бадьорості й енергію. Він надзвичайно корисний, містить багато вітамінів і мікроелементів. Я також акцентую на клітковині, що сповільнює процес поглинання організмом жирів і вуглеводів, знижуючи рівень холестерину й цукру в крові, — розповідає Ольга Муштрук, член Асоціації дієтологів України. — Також клітковина є ефективним засобом профілактики багатьох хвороб, зокрема інфаркту.
На захист таких складових хліба, як дріжджі, виступили європейські науковці з Чехії, Польщі, Нідерландів.
— Під час випікання тісто мусить бути нагріте щонайменше до 99,9 градуса за Цельсієм, щоб набути характеристик хліба. Пекарські дріжджі помирають через 5 хвилин перебування при 65 градусах, — каже Лукаш Пуласкі, професор Інституту медичної біології Польської академії наук і кафедри Молекулярної біофізики Лодзького університету. — Коли хліб випікають, дріжджі розчиняються. Якщо будь-яка частина тіста не прогріється до температури більше 65 градусів упродовж випікання, вона матиме вигляд, пахнутиме та смакуватиме, як сире тісто.
Тож Вінницяхліб закликає споживачів зважати на наукові факти й інформацію достовірних джерел задля правильного вибору на користь здорового раціону.
Коментарі