четвер, 07 червня 2012 11:28

Експерти чекають обвалу на українському ринку цукру

Експерти чекають обвалу на українському ринку цукру
Офіційна оцінка перехідних залишків цукру - близько 400 тис. тонн. Фото: lifedon.com.ua

Перехідні запаси цукру в 2011/12 маркетинговому році, що завершується 1 вересня, складуть понад 700 тис. тонн.

Таку оцінку дають аналітики компанії "ПроАгро" і неофіційно підтверджують учасники цукрового ринку, пише газета "Экономические известия".

Офіційна оцінка перехідних залишків цукру - близько 400 тис. тонн, проте, як це буває і з іншими продовольчими товарами, урядові баланси не завжди близькі до реальних, відзначає видання.

700 тис. тонн цукру на ринку на початок сезону означають, що ціни на солодкий продукт будуть низькими другий рік поспіль. Це може виявитися непосильним випробуванням для частини найменш стійких гравців цукрового ринку.

Як відомо, в 2011 році в Україну цукровим буряком було засіяно 548 тис. га, з яких отримано 18,8 млн тонн буряків. Крім розширення площ, на користь урожаю пішли на рідкість сприятливі погодні умови, внаслідок яких цукристість буряка була вищою за середній. Всього було вироблено 2,33 млн тонн цукру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Moody's знизило рейтинги Райффайзен банку Аваль на два ступені

З урахуванням імпорту, в тому числі, цукрозамінників, реальне споживання українського цукру з буряка врожаю минулого склало не більше 1,5 млн тонн.

"Ми маємо великі перехідні залишки цієї продукції. Вони будуть рекордними за останні десять років", - сказав глава Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

За його словами, цей запас міцності дозволив би ринку впоратися з можливим зниженням врожаю буряка цього року. Валовий збір цукрових буряків в 2012 році прогнозується компанією "ПроАгро" на рівні 16 млн тонн.

"З урахуванням можливих втрат при збиранні, транспортуванні і зберіганні коренеплодів обсяг виробництва бурякового цукру в 2012/13 МР може скласти до 2 млн тонн, що вже саме по собі покриває внутрішню потребу ринку в солодкому продукті (1,8-1,9 млн тонн)", - зазначають фахівці компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держстат помітив в Україні дефляцію: найбільше подешевшали харчі

Таким чином, профіцитний ринок не зможе переварити надлишок торішньої продукції, тим більше - в такому рекордному обсязі.

"Непрямим ознакою розбалансованості ринку є те, що в 2012 році, схоже, не буде традиційного підвищення цін на цукор до кінця сезону. В червні запаси традиційно починають вичерпуватися, крім того, населення починає купувати великі обсяги для консервації, і це підігріває ціну. Цього року, як бачите, нічого цього немає", - зазначив аналітик однієї з інвесткомпаній.

На думку Козаченка, в 2011/12 МР ціна на цукор буде рости, але не перевищить 15% від нинішньої вартості.

"Ціна повинна зростати, тому що дана галузь не є рентабельною, і вона не є привабливою для інвесторів", - зазначив експерт.

Також вже очевидно, що швидше всього другий сезон поспіль залишиться незатребуваною квота на цукор-сирець.

Як відомо, відповідно до зобов'язань перед Світовою організацією торгівлі, Україна повинна щорічно імпортувати ще більше 260 тис. тонн цукру-сирцю. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Україну на 1 червня 2012 використовувала 0% імпортної квоти на тростинний цукор-сирець.

Зараз ви читаєте новину «Експерти чекають обвалу на українському ринку цукру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути