неділя, 31 січня 2021 09:00

Велика Британія покинула Євросоюз

Велика Британія покинула Євросоюз
Світлове шоу на Даунінг-стріт, 10, в останню секунду членства Сполученого Королівства в ЄС. Лондон, 31 січня 2020 року / BBC

31 січня 2020 року о 23:00 за лондонським часом з установ ЄС у Брюсселі зняли британські прапори. Сполучене Королівство вийшло зі складу Євросоюзу, в якому було 47 років.

Підставою для виходу став результат консультативного референдуму 23 червня 2016 року, на якому 51,9% британців проголосувала за вихід з ЄС.

У березні 2017 року британський уряд ініціював процедуру виходу, відповідно до статті 50 Договору про Європейський Союз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як брекзит вплине на Україну

Спочатку планувалося, що Британія покине ЄС через 2 роки - у березні 2019 року. Проте розбіжності між провідними партіями в британському парламенті та важкі переговори про подальші відносини між Британією і ЄС перенесли дату виходу. ЄС погодився продовжити термін виходу до 31 жовтня 2019 року.

Членство Великої Британії в ЄС, яке тривало з 1973 року, було припинено опівночі з 31 січня на 1 лютого 2020 року за центральноєвропейським часом. За угодою з ЄС, 31 січня 2020 року Британія втратила представництво і право голосу в органах влади ЄС, але до кінця 2020 року платила внески і фактично залишалася частиною єдиного економічного простору.

Протягом 11 місяців 2020 року Британія і ЄС вели складні переговори про нові умови торгівлі та співпраці, які завершилися 24 грудня 2020 року досягненням Угоди про торгівлю та співробітництво. З 1 січня 2021 року Велика Британія припинила фактичне членство в Євросоюзі та стала для ЄС третьою країною.

Зараз ви читаєте новину «Велика Британія покинула Євросоюз». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути