субота, 26 січня 2019 18:36

У Лондоні знайшли могилу дослідника, яку шукали 150 років

  Австралія завдячує своєю назвою саме капітану Метью Фліндерсу. Фото: Art gallery of South Australia
Австралія завдячує своєю назвою саме капітану Метью Фліндерсу. Фото: Art gallery of South Australia

Археологи, які працюють на будівництві залізничного проекту на місці старого кладовища в Лондоні, знайшли останки дослідника, капітана Метью Фліндерса. Майже 150 років його могила вважалася втраченою.

Капітан Фліндерс очолив першу експедицію навколо Австралії, довівши, що це континент. Саме за його пропозицією назвали цю країну.

Останки дослідника знайшли на місці поховань у Сент-Джеймс-Гарденс у Лондоні. Звідти планують перенести близько 61 тис. скелетів, оскільки на цій ділянці біля вокзалу Юстон збудують станцію для швидкісної залізниці, пише bbc.com.

  На ділянці Сент-Джеймс-Гарденс, де зараз розташований вокзал Юстон, з 1788 по 1853 роки було поховано близько 61 тис. людей. Фото: HS2
На ділянці Сент-Джеймс-Гарденс, де зараз розташований вокзал Юстон, з 1788 по 1853 роки було поховано близько 61 тис. людей. Фото: HS2

Нещодавно знайдена труна свідчить про те, що капітана поховали 23 липня 1814 року.

Розкопки почалися в жовтні минулого року. Це одна з 60 археологічних ділянок, розташованих між Лондоном та Бірмінгемом, які досліджують перед спорудженням лінії швидкісної залізниці HS2 вартістю у 55 млрд фунтів стерлінгів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Храм допомогли звести слони

Науковці знали, що капітан Фліндерс був похований серед тисяч інших людей на цій ділянці, яку забудували, коли вокзал Юстон розширили у XIX сторіччі. Втім, було неясно, чи зможуть науковці ідентифікувати його останки.

  Археологи змогли ідентифікувати останки Фліндерса завдяки свинцевій табличці на його труні. Фото: HS2
Археологи змогли ідентифікувати останки Фліндерса завдяки свинцевій табличці на його труні. Фото: HS2

Археологи дуже зраділи такій швидкій знахідці ще на початковій стадії розкопок, оскільки були не впевнені, чи зможуть знайти поховання Фліндерса серед 40 тисяч інших.

Ідентифікувати останки вдалося завдяки свинцевій табличці на його труні.

Метью Фліндерс, який був родом з англійського графства Лінкольншир, здійснив кілька великих подорожей, зокрема як капітан корабля "Слідчий". На цьому кораблі він обійшов навколо усієї Австралії, довівши, що це континент.

Вважається, що саме йому Австралія завдячує своєю назвою. Хоча Фліндерс був не першим, хто використав цю назву, його роботи популяризували її використання.

  Статую капітана Фліндерса у 2014 році в Лондоні відкрив принц Вільям. Біля капітана - його улюблений кіт.
Статую капітана Фліндерса у 2014 році в Лондоні відкрив принц Вільям. Біля капітана - його улюблений кіт.

Могильну плиту, що позначала місце його поховання, після розбудови вокзалу Юстон у 1840-х роках перенесли на іншу ділянку поховання, а його могила загубилася.

Науковці хочуть дослідити останки капітана, щоб з'ясувати чи позначилися на ньому якимсь чином морські подорожі та, можливо, дізнатися ще щось нове про цього відомого дослідника.

Останки капітана Фліндерса, разом з іншими похованими в Сент-Джеймс-Гарденс, перепоховають на іншому місці, про яке повідомлять пізніше, зазначили в управлінні швидкісної залізниці HS2.

В Австралії ім'я Фліндерса відоме усім. На його честь названо вулиці, станції, гори, міста, річку та університет. Але не всі знають ще один факт про чоловіка, який упорядкував карти цілої країни і довів, що це континент.

Метью Фліндерс написав біографію свого корабельного кота Тріма. Як писав капітан Фліндерс, Трім пережив низку штормів, падіння за борт і корабельну катастрофу, а смерть знайшов на Маврикії, де його з'їли голодні раби. У Сіднеї є навіть статуя кота Тріма, якого так любив хазяїн.

Зараз ви читаєте новину «У Лондоні знайшли могилу дослідника, яку шукали 150 років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути