![У Держдепі США прокоментували відмову Китаю від участі в Саміті миру](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1183/1183277_w_300.jpg?v=0)
У Сполучених Штатах Америки прокоментували відмову Китаю від участі у Саміті миру, що відбудеться у Швейцарії.
Зокрема, речник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що не бачить, яким чином КНР може відіграти позитивну роль у припиненні війни, якщо допомагає Росії відновити оборонно-промислову базу. Про це повідомляє "Голос Америки".
"Ми завжди чітко заявляли, що Китай міг би зіграти корисну дипломатичну роль у вирішенні цього конфлікту, якби він захотів. Але зараз важко зрозуміти, як вони можуть зіграти таку роль, враховуючи дії, які Китай вживав протягом останніх місяців, щоб відбудувати та реконструювати оборонно-промислову базу Росії. Тож ми й надалі будемо чітко пояснювати Китаю, що ми проти таких дій, і будемо притягати до відповідальності причетні до цього організації. Ми вже чули, що наші європейські колеги планують робити так само", - сказав Міллер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глобальний саміт миру в Швейцарії будуть охороняти 4 тис. військових
Він також вкотре підкреслив, що США підтримують дипломатичні зусилля України та очікують, що Саміт миру буде успішним.
"Ми підтримуємо мирний саміт, ми хочемо, щоб він був успішним, і саме тому ви бачите, що віцепрезидентка Сполучених Штатів буде особисто присутня на цьому саміті", - зазначив речник.
Його також запитали, чи планує долучитись до саміту Держсекретар США Ентоні Блінкен.
"Я не маю жодних повідомлень про планування цього Саміту миру. Ви чули, як Держсекретар і ми тут кілька разів протягом останніх тижнів заявляли, що ми будемо добре представлені на цьому саміті", - наголосив Міллер.
Віцепрезидентка Камала Гарріс представить США на саміті миру у Швейцарії. Разом із нею на конференцію приїде радник із національної безпеки Джейк Салліван.
Участь у Глобальному саміті миру віцепрезидентки Камали Гарріс, а не президента Джозефа Байдена не означає применшення рівня підтримки України з боку США. Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Коментарі