Німецькі округи закликають скоротити пільги для майбутніх біженців з України.
Президент ради німецьких округів Райнхард Загер сказав, що пільги мають надаватися не негайно, а відповідно до Закону про пільги для шукачів притулку. Про це пише Welt.
Вищий комітет 294 німецьких округів погодив цю позицію кілька днів тому.
У Раді округів кілька місяців кажуть про перевантаження через збільшення кількості біженців. Там виступили за перехід від грошових виплат до натуральної допомоги та запровадження обов'язку працювати для біженців.
Речник організації Pro Asyl з питань політики щодо біженців Тарек Алаов назвав нереалістичною цю вимогу.
"Це призведе до створення двокласового суспільства для українських біженців і суперечить будь-якій правовій рівності", – сказав він.
Зараз усі українські біженці мають однаковий статус захисту, бо вони виїхали з однакових причин.
"Не може бути ніякого крайнього терміну, який би це змінив. Вимога є нічим іншим, як політичним кроком використовуючи біженців", – сказав Алаов.
Експерт з питань міграції Герберт Брюкер застерігає від надто високих очікувань щодо можливих скорочень пільг.
"Ми знаємо з опитувань, що люди приїжджають до нас насамперед через правову визначеність, перспективу справедливої процедури надання притулку та повагу до прав людини", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина збирається вдвічі скоротити виплати біженцям – Reuters
Брюкер додав, що рівень виплат для шукачів притулку не можна змінювати довільно.
"Конституційний суд передбачає, що прожитковий мінімум має бути гарантований", - вказав він.
Експерт назвав непродуктивними плани федерального міністра фінансів Крістіана Лінднера заблокувати грошові перекази від шукачів притулку за кордон. Він виступив за докорінну перебудову розподілу новоприбулих біженців у Німеччині.
"Ми припустилися помилки в минулому, відправивши більшу кількість біженців у структурно слабкі регіони з високим рівнем безробіття. Це значно зменшило шанси на інтеграцію", - сказав Брюкер.
Згідно з даними Євростату, на кінець червня цього року у Німеччині зареєстрували приблизно 1,1 млн громадян України, тоді як у Польщі ‒ майже 975 тис.
Наявність друзів і знайомих у Німеччині, вищі заробітки та соціальні виплати є основними причинами, чому українські біженці залишають Польщу і їдуть до Німеччини.
Коментарі