Відпочинок туристів у Європі може бути затьмарений внаслідок рекордної кількості затриманих або скасованих авіарейсів.
У пік літнього сезону відпусток особливо відчутний брак авіадиспетчерів, пише The Independent.
"Авіадиспетчерські служби досі переживають серйозну кризу після пандемії коронавірусу. Якщо до пандемії на авіадиспетчерські служби припадало менше 5% від загальної кількості затримок рейсів у всій Європі (не враховуючи страйків авіадиспетчерів, переважно у Франції), то нині їхня частка часом сягає 30%. Після Covid-пандемії ситуація стала ще гіршою. Перші пару тижнів літнього сезону, квітень і травень пройшли досить добре. Це було менше 10%, тож ми змогли впоратися. Але за останні 10 днів щось сталося з точки зору організації або укомплектування персоналом. Ми, як і інші авіакомпанії, справлялися з 30% затримок з боку до диспетчерської служби", - заявив виконавчий директор Ryanair DAC Едді Вілсон.
Станом на ранок 15 липня, на початку робочого тижня, лоукостер повідомив, що понад 100 його вильотів було затримано через обмеження на кількість слотів в органах управління повітряним рухом. У неділю наслідки були ще гіршими: 125 із 580 літаків першої хвилі чекали на слоти. Це становить 22% від загальної кількості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найспекотніший день літа - синоптикиня дала прогноз на завтра
"Якщо не вдається відправити першу хвилю вчасно, затримки неминуче накопичуються пізніше протягом дня. Це жахливо для наших екіпажів, це жахливо для пасажирів", - констатував Вілсон.
Також проблеми зі своєчасним вильотом рейсів визнав ще один лоукостер easyJet, який 14 липня змушений був скасувати 22 рейси у Великій Британії. А це 1,2% від загального числа рейсів.
"Невелику кількість рейсів учора, на жаль, було скасовано через побічний вплив затримок у роботі авіадиспетчерської служби по всій Європі. Ми приносимо вибачення за заподіяні незручності. Ми надали клієнтам трансфер на альтернативний рейс, а також проживання та харчування в готелі", - прокоментував у понеділок представник easyJet.
Водночас у Євроконтролі попередили, що ситуація із затримками та скасуваннями літніх рейсів може погіршитися.
"Літо 2024-го буде особливо важким через сильне зростання трафіку і насичення мережі в поєднанні з несприятливими погодними умовами. Великі частини європейської мережі повітряного руху зазнають на 10-20% більше трафіку, ніж 2019 року, який був найвищим роком із погляду повітряного руху в Європі", - повідомили в Євроконтролі.
За даними організації, затримки рейсів через погодні умови збільшилися в червні на 54%.
"Червнева ситуація продовжилася і в липні, із дуже значною затримкою через погодні умови (зазвичай через конвективну погоду), а також проблеми місткості та персоналу. Частково ці питання випливають із ситуації в Україні", - заявив представник відомства.
Через екстремальну спеку електромережі у всьому світі виходять з ладу. Попит на охолодження перевантажує електромережі, пише Bloomberg. Зростає ризик відключень електроенергії.
Коментарі