Росія продовжує використовувати концепцію "співвітчизників за кордоном", щоб виправдати свою можливу агресію щодо країн Балтії та інших держав-членів НАТО.
Зокрема, президенти Росії Володимир Путін та Білорусі Олександр Лукашенко заявили, що Росія перебуває в екзистенційному геополітичному конфлікті з "сучасним нацистським рухом", який нібито поширюється за межі України. Для своїх заяв диктатори використали відзначення 80-тої річниці зняття блокади Ленінграда. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За словами аналітиків, Путін вже давно намагається створити ідеологію для Росії, яку він зможе використовувати для підтримки геополітичної конфронтації із Заходом, що нагадує холодну війну. Кремль може використовувати існуючу риторику про боротьбу з нацизмом для підтримки цих зусиль.
Експерти нагадують, що Кремль закликав до "денацифікації" в Україні як тонко завуальованої вимоги зміни режиму і використовував інформаційні операції про українських "нацистів", щоб "загорнути" своє неспровоковане вторгнення в Україну в міфи так званої "Великої Вітчизняної війни".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ хоче зміцнити свій військовий вплив у Африці - ISW
При цьому російські офіційні особи застосовують ярлик "нацизму" до західних держав і осіб за межами України, хоча ймовірна скоординована їхня риторика свідчить про те, що Кремль може все частіше називати "нацистським" будь-якого умовного супротивника і, можливо, весь Захід.
"Кремль, можливо, вирішив, що простий наратив про те, що Росія та інші держави борються з геополітичною нацистською силою, є більш ефективною наративною лінією, ніж спроба Путіна апелювати до російських громадян і російськомовних на території колишнього Радянського Союзу і Російської імперії з ідеологією "Русского мира". Вона базується на навмисно аморфних етнічних ідентичностях, які не узгоджуються між собою і суперечать багатонаціональному складу Росії", - йдеться у публікації.
Аналітики також звертають увагу на те, що Путін звинуватив країни Балтії у прийнятті "нацизму", що, ймовірно, є частиною постійних зусиль Кремля щодо створення інформаційних умов для майбутньої російської агресії проти членів НАТО.
Згідно з проаналізованими даними, Путін стверджував, що країни Балтії нібито оголосили тисячі людей, які там проживають, "недолюдьми", "позбавляють" їх "найосновніших прав" і піддають їх "переслідуванням".
За даними аналітиків, Кремль історично використовував свою концепцію "співвітчизників за кордоном", яка нечітко включає в себе етнічних росіян і російськомовних представників інших національностей, для виправдання російської агресії в сусідніх державах.
"ISW продовжує оцінювати, що кремлівські чиновники та рупори можуть намагатися створити інформаційні умови для можливої майбутньої російської агресії в країнах Балтії та інших членах НАТО, таких як Фінляндія, під виглядом захисту "співвітчизників за кордоном", - додають аналітики.
Росія готова воювати ще декілька років. Президент РФ Володимир Путін сподівається, що економічна мобілізація переломить хід війни в Україні, пишуть західні ЗМІ.
Оцінку реального масштабу переходу РФ до воєнної економіки ускладнює те, що інформація про ворожу оборонну промисловість засекречена, а Кремль перебільшує дані для пропаганди.
Коментарі
1