Парламентська асамблея НАТО закликала уряди та парламенти країн-членів активізувати політичні та практичні зусилля, щоб допомогти Україні якнайшвидше отримати запрошення і стати 33-м членом Альянсу.
Окрім того, країни-члени Альянсу мають розробити до наступного саміту в Нідерландах спільний стратегічний підхід до РФ. Про це йдеться у резолюції ПА НАТО, ухваленій на 70-й щорічній сесії у Монреалі.
У документі, зокрема, зазначено, що країни мають зосередитись на повній підготовці Альянсу до стримування та протидії ворожим діям Росії як у звичайних сферах, так і в гібридних чи ядерних.
Йдеться також про необхідність повного виконання всіма членами НАТО санкцій проти РФ. У резолюції міститься заклик визнати право України завдавати ударів по легітимних військових об'єктах на території агресора, відповідно до принципу самооборони, закріпленого у статті 51 Статуту ООН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НАТО дали оцінку російській армії
Усіх членів Альянсу також закликали без зволікань виконати цільовий показник оборонних витрат на рівні щонайменше 2% від ВВП.
При цьому ПА НАТО закликала не лише продовжити військову, фінансову та гуманітарну підтримку України, а й збільшувати її. А також забезпечувати своєчасне постачання боєприпасів та сучасних систем озброєнь, зокрема ППО, високоточної далекобійної зброї та багатоцільових винищувачів. Окрім того, Парламентська асамблея закликала використати весь потенціал програм та органів, створених для допомоги Україні.
"Асамблея закликає уряди та парламенти країн-членів Північноатлантичного Альянсу продовжувати надавати цю підтримку Україні, доки вона протистоятиме російській агресії або у разі її загрозі у майбутньому", - йдеться в резолюції.
У документі також закликають підтримувати зусилля України в рамках "Формули миру" та "Плану перемоги". Крім того, йдеться про досягнення справедливого миру в Україні, а також про необхідність залишатися вірними принципу "Нічого про Україну без України".
ПА НАТО також закликає посилити санкційний тиск на РФ та КНДР. Йдеться також про продовження підтримки зусиль із притягнення до відповідальності російських військових та посадовців за воєнні злочини, порушення прав людини та міжнародного права.
"Парламентська асамблея закликає уряди та парламенти країн-членів Північноатлантичного Альянсу використовувати політичні та економічні важелі для стримування Китаю від підтримки військових зусиль Росії й продовжувати посилювати стійкість членів Альянсу до системного виклику, який Китай кидає євроатлантичній безпеці", - йдеться у резолюції.
Водночас ПА НАТО закликала продовжувати шукати можливості для конструктивного діалогу з Пекіном.
Уряди та парламенти Альянсу закликають також зберігати відданість безпеці та стабільності на Західних Балканах, підтримувати реформи в регіоні, посилювати допомогу регіональним партнерам у протидії згубному впливу авторитарних країн.
У разі нападу Росії на НАТО варто завдати ударів по її пускових установках, заявив голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.
Але, за його словами, країни НАТО не атакуватимуть першими. Бауер також наголосив, що державам Альянсу необхідно інвестувати більше у протиповітряну оборону та далекобійні можливості на тлі загрози з боку Росії.
Коментарі