З серпня минулого року кількість зареєстрованих українських біженців в Польщі зменшилася на понад 350 тис. осіб.
Водночас у Німеччині кількість біженців зросла на понад 410 тис. Про це з посиланням на дослідження міграційної платформи EWL повідомила "Європейська правда".
Згідно з даними Євростату, на кінець червня цього року у Німеччині зареєстрували приблизно 1,1 млн громадян України, тоді як у Польщі ‒ майже 975 тис.
"Це означає, що з серпня 2022 року кількість зареєстрованих біженців у Польщі зменшилася на понад 350 тисяч. осіб, а в Німеччині – зросла на понад 410 тис. в той самий час", ‒ сказано у дослідженні.
Наявність друзів і знайомих у Німеччині, вищі заробітки та соціальні виплати є основними причинами, чому українські біженці залишають Польщу і їдуть до Німеччини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чехія скоротила витрати на біженців з України: ЗМІ назвали причину
Дослідження показує, що на рішення біженців переїхати з Польщі до Німеччини найбільше вплинув соціальний фактор – наявність друзів і знайомих у Німеччині (43%).
Також серед факторів ‒ матеріальні питання, а саме привабливіші соціальні виплати в Німеччині (42%), можливість накопичення більших заощаджень (38%) і пропозиції роботи з вищою зарплатою (27%).
Загалом опитали 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, отримали статус тимчасового захисту у Польщі, а потім виїхали до Німеччини.
За даними Організації Об'єднаних Націй, Польща прийняла найбільше біженців із України – 1,5 млн осіб.
Через повномасштабну російську агресію з України виїхали 6,2 млн громадян, сказала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Коментарі
1